Kırıkkale

VALİ SEZER “ KIRIKKALE’NİN MARKA DEĞERLERİ OLACAK “

Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürlüğünce kentin turizm alanında güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları ve tehditlerinin belirlenmesi amacıyla çalıştay düzenlendi.

Kırıkkale Valisi Yusuf Sezer Çalıştay da,” Kırıkkale turizminin etraflı analizi yapılarak, gelecekte hazırlanabilecek “Turizm Stratejik Planı’na bilimsel çıktılar oluşturulması da amaçlanıyor. ” dedi.

Vali Yunus Sezer, programda yaptığı konuşmada “Makro planda bakıldığı zaman turizm, inşaat sektörünü de içerisine alan, tetikleyen çok boyutlu bir alan. Ülke olarak güzel atılımlar yaptık. Özellikle bu yıl rekora doğru koşuyoruz. Bu bizi çok sevindiriyor. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı da aşacak sektör olarak karşımıza çıkıyor. Bölge olarak da geçen yıllara göre sayının arttığını görüyoruz. Buda sevindirici bir şey. Mikro planda Kırıkkale’de turizmin çok değişmediğini görüyoruz. Gelen turist sayısında çok fazla artış yok. Daha doğrusu turizm, Kırıkkale olarak gündemimizi çok meşgul etmemiş. Kırıkkale, Ankara’nın yanı başında bir yer. Küçük dokunuşlarla turizmin ne kadar ön plana çıkacağını, ne kadar insanın Kırıkkale’yi ziyaret edeceğini şimdiden görüyorum. Önümüzdeki yıl 113 bin olan gelen turist sayısının en az 3’e, 4’e katlayacağına inancım tam.” dedi.

Sezer, Kızılırmak Nehri üzerinde 13. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devleti zamanında yapılan Çeşnigir Köprüsü ve devam eden kanyonun muazzam bir yer olduğunu belirtti. Düzenleme yaptıktan sonra Ankara’dan binlerce insanın buraya geleceğini vurgulayan Sezer, “Bizim yeşil vadimiz var. Ankara’ya 55 kilometre mesafede. Artık burayı hemen faaliyete geçirelim istiyoruz. Burayı da küçük dokunuşlarla hemen yapabiliriz. Yine Celal Bayar Parkı var ve muazzam bir yer. Orada adamız var. İçerisinden Kızılırmak geçiyor. Buranın Millet Bahçesi olması için tekliflerimizi yaptık. Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimiz desteklediler. Buranın Millet bahçesi olması yönünde bir karar alındı. TOKİ, planlama çalışmalarına başladı. Burayı Millet Bahçesi’ne dönüştüreceğiz.” diye konuştu.

 

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir