Samsun

ŞAHİN ‘SORUNLARI ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU!’

Başkan Zihni Şahin'e Minik Öğrencilerden Sevgi Seli.

Samsun Büyük şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Yerli Malı Haftası etkinliği kapsamında Kalkancı İlkokulu’na gitti. Başkan Zihni Şahin, sevgi gösterileriyle karşılandı. Başkan Zihni Şahin, “Milli eğitimde yaşanan sorunları çözmek boynumuzun borcudur” dedi.

Samsun Büyük şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yerli Malı Haftası kutlaması kapsamında İlk adım Kalkancı İlkokulu’nda düzenlenen etkinliğe katıldı. Miniklerin ellerinde Samsun spor bayrakları ve ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarıyla karşıladığı Zihni Şahin, “Milli eğitimde yaşanan sorunları çözmek, geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek boynumuzun borcudur” dedi.

MODERN VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM, GELİŞMİŞ BİR ÜLKE

Eğitim problemlerini çözen milletlerin kalkınmış, gelişmiş ve dünyadaki yarışta öne geçmiş ülkeler haline geldiklerini vurgulayan Zihni Şahin, “Eğitim problemlerini çözemeyen topluluklarsa sürekli bocalama halinde ve istedikleri yerlere gelemiyorlar. O bakımdan Türkiye olarak bizim ilk önce önem vermemiz gereken konu milli eğitim olmalıdır. Milli eğitimin problemlerini çözerek çağın ihtiyaçlarına uygun, milli değerini koruyan, dünyadaki gelişmeleri takip eden nesiller yetiştirmek boynumuzun borcudur. Asi taktirde bu yarışta geride kalıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

ANNE VE BABALARA ‘GIDA EMPERYALİZMİ’ UYARISI

‘Yerli Malı’ kullanmanın önemine de değinen Başkan Zihni Şahin, “Bugün Yerli Malı Haftası’nı kutluyoruz. Bu haftanın anlamı tabi ki sadece yemek içmek değil. Biz gıda olarak da çok büyük bir emperyalizm baskısı altındayız. Çocuklarımız gerçekten sağlıksız besleniyor. Televizyonlarda ne kadar sağlığa zarar verecek şeyler varsa onları almak istiyorlar. Bu bakımdan biz ailelere, bilhassa da annelere çok büyük sorumluluk düşüyor. Eskiden beri ‘Yerli malı Türk’ün malı her Türk bunu kullanmalı’ diye söylüyoruz ama maalesef gereğini yapamıyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir