Çankırı

337 ÖZEL HAREKÂT ÖĞRENCİSİ MEZUNİYET OLDU

19/3 Dönemde eğitim gören 337 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) 19/3 Dönemde eğitim gören 337 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet ÖZGE, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, daire amirleri, STK Temsilcileri, gaziler ve mezun olan Özel Harekât Polislerinin aile ve yakınları katıldı.

337 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreninde Konuşan Çankırı POMEM Müdürü Ahmet ÖZGE şunları söyledi “Genç polis adayı arkadaşlarım Özel Harekât Polisi olmayı seçerek meşakkatli bir görev üstlendiniz. Talip olduğunuz bu görevi vatanperverliğinizle ve aldığınız donanımlı eğitim sayesinde sürdüreceğinize inanıyorum. Şehit ve Gazilerimizin gösterdikleri fedakârlıktan alacağınız ilham ile Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün güvenliğini tesisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı kanunlar çerçevesinde görev yapacağınıza inancım tamdır.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye girenler ödüllendirildi ve Dönem birincisi Caner ULAKÇI tarafından yaş kütüğe plaket çakıldı. Özel Harekât Polisi adaylarının yemin etmesinin ardından Mezuniyet Töreni sona erdi.

 

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir