Çankırı

47 BİN TON BETON ASFALT ÇALIŞMASI

Çankırı’da 2018 Yılda 47 Bin Ton Beton Asfalt Çalışması Yapıldı.

Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2018 yılı yatırım programı kapsamında gerçekleştirdiği hizmetleri açıkladı. Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü,  son bir yılda 47 bin ton beton asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Çankırı’ nın muhtelif alanlarında çalışmalar gerçekleştiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılında 47 bin ton beton asfalt dökme çalışmalarının yanı sıra 85 bin m² satih kaplama,  46 bin 219 m² parke, 19 bin 263 m bordür 1467 m² hissedilebilir yüzey kaplama tamiratı ve imalatı yaparak bir yılı tamamladı. Ekipler, şehrin cadde ve sokaklarının daha düzenli görünmesi için 15 bin m bordür ve 10 bin m yol çizgi boyaması da yaptığı belirtildi.

Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Uzunyol Caddesi Restorasyonu, Atatürk Yolu tretuvar kenarına panel çit, yol çizgi boyası, bisiklet yolu boyası ve ayırıcı stoper, 126 ada 11 parselde bulunan tarihi binanın restorasyonu, Recep Tayyip Erdoğan Parkına gölet, yeni itfaiye binası, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi yanına yaya üst geçidi, taş duvar ve betonarme perde duvar, beton parke ve bordür, Esentepe yolu, Tuz Mağarası ENH ve trafo, Tatlıçay üzeri köprü yapım işleri ile diğer çalışmalar için Müdürlük bütçesinden toplam 23 milyon 809 bin 291 TL kullanıldığı bildirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, 2018 yılı için belirlenen çalışma programının eksiksiz olarak yerine getirildiğini belirterek 2019 yılının da vatandaşların yüzünü güldürecek hizmetler ile dolu bir yıl olacağını kaydetti.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir