SamsunSiyaset

TEKLİFİ KABUL MÜ ETTİ

Erhan Usta'nın İYİ Parti ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olma yönünde anlaştığı iddia ediliyor

Samsun Gazetesinin Haberine göre Milliyetçi Hareket Partisi’nde ‘Cumhur İttifakı’na aykırı söylemleri nedeniyle ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın bir süredir İYİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçtiği iddia edildi.

Usta’nın ihracı ardından İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, herkese olduğu gibi Usta’ya da partinin ve gönüllerinin sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Eski Başkan Ömer Süslü de, “Kendisini İYİ Parti’de görmeyi çok isterim” diyerek adeta Usta’ya mesaj göndermişti.

Cumhur İttifakı’yla ilgili “Samsun’da ittifak olmazsa olmaz değil” sözlerinin ardından MHP’den ihraç edilen Usta’yla ilgili, gözler İYİ Parti cephesinden atılacak adımlara çevrilmiş durumda.

Yaşanan tüm bu gelişmeler sonrasında Erhan Usta sessizliğini korurken, külislerde İYİ Parti yönetimi tarafından CHP ile ittifak görüşmelerinde kendilerine bırakılan Samsun için Usta’ya yeni bir teklif götürüldüğü konuşuluyor.

Erhan Usta’nın yaşanan son gelişmelerin ardından İYİ Parti’nin teklifine sıcak baktığı öğrenilirken, siyasi kulislerde Usta’nın İYİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi.

Samsun Gazetesi – Mert Volkan GÜN

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir