Yaşam

SGK VE İŞ KUR HEYETİ MÜSİAD’I ZİYARET ETTİ

Çorum Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Enver Yıldız, İş Kur İl Müdürü Ali Şahan ve beraberindeki heyet, MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Coşkun ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

MÜSİAD Çorum Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevine seçilen Orhan Coşkun’a ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunan SGK İl Müdür Vekili Enver Yıldız, İş Kur İl Müdürü Ali Şahan ve beraberindeki heyet bundan sonraki süreçte başarılar diledi.

Yapılandırma konuları ile ilgili toplantıda yapılan görüşmede; İşbaşı Eğitimi, Kısa Çalışma Ödeneği, İşsizlik Sigortası, Teşvikler ve “7143 Sayılı Kanunla borç taksitlerini ihlal edenlerin 28 Şubat 2019 tarihine kadar taksitlerini ödemeleri halinde yasanın avantajlarından faydalanacakları bilgileri verildi.

Görüşmede ayrıca Şubat ve Mart aylarında MÜSİAD üyelerine geniş katılımlı bir toplantı ile İşbaşı Eğitim, MEGİP, Kısa Çalışma Ödeneği, İşsizlik Sigortasının yeni uygulamaları, SGK Mevzuatı hakkında bilgilendirme toplantısının yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca, istihdam teşvikleri ve çalışma hayatı ile Sosyal Güvenlik Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunup afiş ve broşürlerden verildi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir