Köşe Yazıları

KINAMAYIN, KINA YAKIN EY ARAP ÜLKELERİ…

Arap Birliği ülkeleri, Türkiye’yi kınadı. Arap Birliği üyesi olan Filistin de kınayan ülkeler arasında yer aldı. Suriye topraklarına dönük askeri harekat nedeniyle Türkiye’yi kınayan Arap Birliğinin Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, harekat öncesinde de Türkiye’nin Suriye topraklarından çıkması gerektiğini belirtmişti.

Tarih, Arapların Türklere ihanetiyle doludur. Milli Mücadelemizde arkamızdan vuranlar bunlardı. İngilizlerin köpeği Şerif Hüseyin eliyle bölgede isyan başlatıp, Türk Milletini arkadan hançerleyen bu Araplardı. Hazreti Nebinin torunlarını katledende bunlardı.

Irak, Suriye, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, BAE, Umman, Yemen, Kuveyt, Mısır, Libya, Tunus, Cezayir, Fas, Moritanya, Sudan, Somali, Filistin, Cibuti, Komorlar… Bu ülkeler Arap Birliği üyesi ülkelerdir. Dünya’da hiçbir olayının seyrine değiştirememiş etkisiz elemanlardır.

Arap Birliği 22 Arap ülkesinin üye olduğu bir ittifak topluluğu olarak biliniyor. 7 ülkenin kuruluşundan itibaren yer aldığı daha sonra katılımlarla sayının 22’ye yükseldiği toplulukta ana üyelerin yanı sıra daimi gözlemci ülkeler de yer alıyor. Peki, Arap Birliği ne zaman kuruldu ve üye ülkeler hangileri?
Arap Birliği temeli 1944’te İskenderiye Protokolü ile atılırken ülkelerin birliğe katılması 1945 yılında gerçekleşti. Kuruluşundan itibaren birlikte yer alan 7 ülke ise şöyle; Irak, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Yemen, Mısır ve Suriye.

Araplarla ilgili ifadelerimden dolayı, bazı arkadaşlar Hazreti Nebi’nin Arap olduğunu söyleyerek, bu ırka bir uluhiyet vermek istediler. Tek bir sorum var. Hazreti Nebi’nin soyağacı Hazreti İbrahim’e dayanmıyor mu? Hazreti İbrahim’in İshak ve İsmail adında iki oğlu vardır. Hazreti Nebinin silsilesi İsmail’den geliyor. Şecere bu. Hazreti İbrahim ve İsmail ise İbrani soyundandır. Yani Arap değildir. Arap hassasiyeti olanlar, ya Hazreti Nebinin soyunun Hazreti İbrahim’e dayandığını kabul etmeyecek, ya da Arap olmadığını. Ben ikinci görüşteyim. Hazreti Nebi, soy itibarıyla İbranidir, Arap değil.

Yahudiler ile Araplar, kendilerine kutsallık atfederler. Kur’anı Kerim ise, tam tersi, lanetli bir ırk olduğunu söyler. Sahabilerin Arap olduğunu söyleyerek, bu alçak ve kahpe ırkı kutsamak isteyenler, biliniz ki Hazreti Nebiye zulmedenler, Nebinin torunlarını katleden Muaviye ve Yezidler Araptır. Ebu Cehil ve Ebu Lehepte Araptır.

Bakın , İslam’ın erken dönem tarih kitaplarına. Ehl-i Sünnetin başucu tarih kitabı Taberani’ye, İbn İshak ve İbn Hişamı okuyun. Hazreti Nebinin vefatıyla birlikte başlayan taht kavgası, değme Bizans entrikalarını aratmaz. Veda Hutbesinde toplanan sözde 100 sahabinin 90 bini dinden döndü. Hazreti Ebubekir’in bunlara yönelik savaşları nedendi? Çünkü, Hazreti Nebinin irtihaliyle birlikte Araplar kendi eski pagan dinlerine dönmüştü. Sıffin ve Cemel Savaşı niye oldu? Hazreti Ebubekir’i kim zehirledi? Hazreti Ömer, Hazreti Ali ve Osman’ı kim ve kimler öldürdü? Hazreti Hasan’ı zehirleten Muaviye, Hazreti Hüseyini şehit eden Yezid ve şürekası Arap değil miydi?

Hazreti Nebinin vefatıyla, naş’ı 3 gün niye bekletildi? Cenaze namazını sadece 17 kişilik ehli beyti kıldı, neden? Bütün bu soruların cevabı, sünni kaynakların en muteber kitaplarında var. Yeni bir şey söylemiyorum. Tevil ve olayları gargara yapanlar da var ama, mızrak çuvala sığmıyor. Gerçeği öğrenmek için okumak ve araştırmak yeterlidir.

Hazreti Nebinin irtihalinden bu yana, 1400 yıldır bu coğrafyada ve İslamım diyenler arasındaki taht kavgası, yüzbinlerce insanın ölümüne sebep oldu. Bazı düzmece ulema, Sıffin savaşını Hazreti Ali ile Muaviye arasında içtihatta görüş ayrılığı diyor? İyi de, birde ayrıldıkları bu görüşleri bir söyleyebilseler. Hayır söyleyemiyorlar. Çünkü, bu yalan ve düzmece kılıflardan birisidir.

Gerçek şu ki, ortada bir meşru halife Hazreti Ali vardır, öbür yanda da alçak bir Şam Valisi Muaviye. Halifeye baş kaldırmış bu serkeş, on binlerce Müslümanın kanını dökmüştür.

Bugüne gelince… Baktınız mı, Arap Birliği denilen soytarılar konseyinde Filistin’de var ve Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatını kınıyor. Somali var, Cubuti var, Yemen var… Aç köpekler, kursaklarında hala Türkiye’nin ekmek ve suyu bulunuyor.

Tarihi iyi okuyun, eğer tarihten ders almazsak, hep kendini tekrar, tekerrür eder durur. Türk tarihinde en az İngilizler kadar Arapların bize olan düşmanlığı ve kahpeliğini görürsünüz. Şerif Hüseyin denilen bir namussuz, Suudilerin dedeleri ve Libya’daki Arap aşiretleri… Bırak dostluğu, en alçak düşmandan daha düşmanca davrandılar.

Bu harekat, bir kez daha Türkün Türk’ten başka dostu olmadığını gösterdi. Türklerin Kıpçak kolundan Hun İmparatorluğunun bakiyesi Hristiyan Macaristan ve Macarlar, bin tane soysuz Araptan daha evladır. Bizi kınamışlar, kınamayın ey alçak Araplar, kına yakın kına…

Cemal İncesoyluer

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: