Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler
Trend

TOKAT KANAL 101 YAYINDA…

45 günlük alt yapı çalışması sonunda, nihayet bugün itibarıyla “Kanal 101 Tokat” haber portalı ve Kanal 101 Web TV yayında. Çorum Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Birkan Demirci’nin sahipliğinde Tokat Kanal 101’in yayın yönetmenliğini üstlendim.

Değerli dostum gazeteci Birkan Demirci’nin teklifi üzerine, zaten 7 yıldır başarılı bir yayıncılık ortaya koyan Kanal 101 Haber Portalı ve Web TV’nin Tokat’ta yayına girmesine karar vermiştik. Alt yapı çalışması, deneyimli teknik ekip tarafından gerçekleştirildi. Çorum, Tokat, Yozgat, Amasya ve Sivas hinterlandında yayın öngörülen Kanal 101, Çorum’dan sonra “Tokat Kanal 101” adıyla bugün itibaren yayın hayatına başlamış oldu. Kanal 101, 76 bin takipçisi bulunuyor. Hedefimiz, bunu 250 bine çıkarmaktır. Birkan Demirci’nin başarılı yönetiminde bu hedefi yakalayacağımızı düşünüyorum.

Tabii, Kanal 101’in ana artelinde bir Tokat yayını için özel çıkış aparatları ve portalı programlandı. Böylece, Tokat Kanal 101 Web TV’nin de yayın yapabilme imkanı sağlandı. Sayın Valimizin Eğitim Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat gibi aforizmalarla ürettiği projelerden esinlenerek, bizde Tokat Kanal 101 Web TV’de ilk etapta; Şehir Tokat, Kültür Tokat ve Siyaset Tokat başlıkları altında üç program yapacağız. Yani, Tokat Kanal 101’de Tokat’ın bütün haberleri görsel ve yazısal olmak üzere yayınlandığı gibi, aynı zamanda haftada üç program planlıyoruz.

Yayıncılık anlayışımız ve yayın ilkelerimizde elbette kırmızı çizgilerimiz var. Hiçbir terör örgütü (PKK, FETÖ, DHKP-C, YPG) ve siyasal uzantısının haberlerine yer vermeyeceğiz. Hatta, yayıncılığımızla çok etkin bir mücadele yapacağız. Bunun dışında, hiçbir siyasi görüş ve ideolojiye herhangi bir ön yargımız yok. Ekranımız da, sayfalarımızda, köşelerimizde her görüşe açıktır.

Zaman zaman ortak yayın da yapacağız. Tokat’ın sorunlarına ilişkin her türlü eleştiri ve öneriyi değerli buluyoruz. Hakaret, aşağılama, yalan ve iftira gibi toplum olarak muzdarip olduğumuz ifadelerden sakındığımız gibi, programa katılan konuklarımızın da bu ilkelerimize özen göstermesini isteyeceğiz. Elbette hayata bir bakışımız, siyasi düşüncemiz ve olaylara karşı duruşumuz var, olacaktır.

Her ne siyasi görüşte olursak olalım, mesele Tokat ise, gerisi teferruattır aforizması, en temel ilkemizdir. Tokat ortak paydasında, herkesle görüşmeye, herkesle yürümeye, herkesle üretmeye hazırız. Moral değerlerimize, Türk Milleti asabiyetine, Tokat hemşericilik bilincine tam olarak bağlıyız, hatta olmazsa olmazımızdır.

Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarını, devlet erki ve toplumsal hassasiyetlerimiz konusunda dikkatli ve takipçisiyiz. Bölücü terör örgütlerinin, Türk Milleti ekseni dışında ırkçı söylemlerin, din tacirliğinin tam olarak karşısındayız. İslam, Türk Milleti ve Türk Devleti, Bayrak ve Vatan, bizim yayın çizgimizi belirleyen en önemli etkenlerdir. Siyaset ve siyasetçi, bu toplumun olmazsa olmaz unsurlarından birisidir. O sebeple, reel veriler olmadan, dedikodu ve iftiraya dayalı iddialar üzerine yayın yapmayacağız. Yolsuzluk, hırsızlık, ahlaksızlık, moral ve milli değerlerimizi örseleyici her türlü olayla amasız ve fakatsız, hiçbir ayrım gözetmeden mücadele etmeye kararlıyız.

Değerli dostlarım, çıktığımız bu yolda destek ve katkılarınızı bekliyorum. Öncelikle, bu fırsat ve imkanı sağlayan Kanal 101 Yönetim Kurulu Başkanı Birkan Demirci’ye teşekkür ederken, değerli yayın ekibine de şükranlarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun…

Cemal İncesoyluer

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: