Köşe Yazıları

MHP yeni il yönetiminin şifreleri…

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin 2020 yılına girerken, teşkilatlarda seçim sürecine de girdiğini biliyoruz. MHP’nin de aynı seçim sürecine gireceğini düşünürken, 15 gün önce gelen bilgiler doğrultusunda, mevcut il başkanı Ömer Çetin başkanlığında yeni bir yönetim oluşturulacağını ifade etmiştim.

O yönetim oluşturularak, sosyal mecrada yayınlandı. Listede en ilginç olan isimin, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek’in de bulunmasıdır. Tabii, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Musa Özdemir ile Onur Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Karameşe’nin de olması, bizim için bir onur vesilesidir. Çünkü cemiyetimizin bütün organlarında her siyasi görüş ve her inançtaki arkadaşlarımızın görev almıştır. Bu konuda, her rengin olmasını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.

MHP Tokat İl Başkanlığının yeni yönetim kurulu, kabul edelim ki MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un imzasını taşıyor. Şehir efsanesi gibi söylenti ve dedikoduların aksine, MHP Tokat Teşkilatları Milletvekili Bulut’a emanet edilmiş gözüküyor. Bu durumda, bir anormallik yok. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin olurlarıyla, mecliste bir çok kritik konuşmaları yapan Yücel Bulut, yerel seçimlerde de MHP’nin 3 ilçe belediyesini kendi hanesine yazmasıyla, başarıyı taçlandırmıştır.

Hele hele Erbaa gibi Tokat’ın en büyük ilçesini yeniden MHP’li Belediye Başkanlığına kazandırması, kabul edelim ki, tamamen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un başarısıdır. Yerel seçim ortamını hatırlarsanız, Bulut’un çabasını hiç kimse inkar edemez.

MHP’nin Tokat’ta bundan sonra ki adımı ne olacak? Hazirana kadar bu yönetimle devam edileceği anlaşılıyor da, MHP Tokat İl Başkanlığına aday olduğu bilinen eski merkez ilçe başkanı Mustafa İpek, yeni il yönetiminde yer alarak, daha da ötesi merkez ilçe başkanlığına aday olmayarak, önemli bir satranç hamlesi mi yaptı?

Her ilçede kendi ekibini kuran Milletvekili Yücel Bulut, elbette yakın çalışma içerisinde olacağı MHP Tokat İl Başkanlığını da kendi yakın arkadaşlarından oluşacak bir yönetimle yoluna devam etmek isteyecektir. Bu niyet ve düşünce, siyasetin doğasında olan, daha doğrusu olması gerekendir.

Herkeste biliyor ki, MHP iktidarın gizli ortağıdır. Aslında, ortada bir gizlilikte kalmadı. Alenen ve aşikar olarak AK Parti ile MHP hemen her konuda birlikte hareket ediyor. Cumhur İttifakı, halen kesintisiz olarak sürüyor. Bu durumda ise, iktidarın 3 değil 4 milletvekili bulunuyor. O sebeple MHP Milletvekili de bir iktidar ortağı milletvekili olarak hareket ediyor.

MHP’nin yeni Tokat İl Yönetimi listesine göz attığımızda, çok kıymetli isimlerin görev aldığını görüyoruz. Sanki yapılacak ilk il kurultayının prova listesi gibi geldi bana. Her meslekten isimlere yer verilmiş. Biraz daha gençleştirilmiş. Siyasi tecrübesi olan kimi isimler, aralara serpiştirilerek bir denge gözetilmiş.

Muhtemelen, açıklanan bu isimlerin çoğu, yapılacak kurultayda yerlerini koruyup, sadece MHP delegesinin yasal oyunu almak suretiyle onay verilmiş olacak. Yönetimde böylesi bir değişikliğe gitmek suretiyle, MHP tabanına da önemli bir mesaj verilmiş oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi, hem Türkiye hem de Tokat için önemli bir siyasi harekettir. Türkiye’nin bekasına ilişkin her türlü tezgah ve oyunların karşısında, “Önce Ülkem” diyen bir anlayışın sahibidir. O sebeple, MHP’ye ister oy verelim isterse vermeyelim ama, ajandamızda bu partiyle ilgili güven duygumuz hep vardır, olacaktır.

MHP Tokat İl Yönetimine yeni gelen bütün arkadaş ve dostları tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: