Çorum Tarım İl Müdürü Orhan Sarı’nın sosyal medya hesabından “Dodurga ilçemizin Meraları ıslah edilmeyi bekliyor. Talep ne hikmetse gelmiyor” şeklinde yaptığı paylaşım sonrası tepkiler çığ gibi büyüdü.

Orhan Sarı’nın paylaşımına gelen yorumlarında bazılarını da sildiğini dile getiren vatandaşlar “Sayın Sarı Dodurga’nın huzurunu bozmasın, Sayın Sarı kendi işine baksın, siz Dodurga için ne yaptınız, Kendi göreviniz değil mi siz neden yapmıyorsunuz.” şeklinde tepki gösterdi. Vatandaşlardan gelen başka bir tepkide de; “Orhan Sarı; Bizim yorumlarımızı silene kadar kendi paylaşımını silsin” denildi.

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın da cevap verdiği görüldü. Orhan Sarı’ya cevabını yine sosyal medyadan veren Dodurga Belediye Başkanı Aydın, Orhan Sarı’ya bu yakışık almayan davranışından dolayı cevap vermek zorunda kaldığı da ifade etti. Aydın cevabında;

“Çorum İl Tarım müdürü Ak Parti li belediye başkanı kazanırsa Ben bu makamda olduğum sürece Dodurga’ya çivi çakmam diyeceksin. Ondan sonra çıkıp Dodurga ilçesinin meraları ıslah edilmeyi bekliyor ama ne hikmetse talep gelmiyor diyeceksin. poz vereceksin…Kaç kere geldin dodurgaya çiftcilerle kaç kez toplantı yaptın.Ben il müdür oldum memleketime faydam olsun dedin. Proje yapın arkanızdayım dedin.
Bir zamanlar bu müdür.
Dodurga Ak Parti BELEDİYE başkanlığı makamında oturan Dodurga Belediye başkan vekiline siz kimsiniz Dodurga’ya hizmet etmek kim sen kim diye bir yorumda bulunmuştu. Bende bu kendini Bilmez müdüre sen kimsin de Ak Parti Belediye Başkanlığına böyle bir hakarette bulunma gücünü kimden alıyorsun seni müdür yapan hangi parti diye sormuştum.
Ve bana senin aklın almaz sen daha küçüksün demişti.
Ve sabah bütün yorumlarını silmişti Ama görüyorum ki bu müdür denen Şahsiyet gene bir paylaşımla kendini AŞİGAR etmiştir.
Müdür olmuş ama adam olamamış.
ADAMLIK makamla değil
ADAMLIK şahsiyet meselesidir.
İŞTE BU NU PAYLAŞIP SİYASİ İRADEYİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYACAKTIN EFENDİ…
ŞOW YAPMAYACAKSIN ORHAN EFENDİ…
Yerel Seçimler Öncesi, Çiftcileri i.p.yi destekleyin. Ak Partinin Adayı Mustafa Aydın’ı desteklerseniz İl Tarım Müdürlüğü Olarak Dodurga ya Çivi Çakmayacağım Diye Tehdit Edeceksin(Şahitli,ispatlıdır) Dodurga benim İçin Yok Hükmündedir Diyeceksin, Devlet Yatırımı Olan Aromatik bitki seralarına otunan çöpünen uğraşıyorlar ben oralıyım orada bir bok olmaz diyeceksin. Sonra aromatik bitki yerlerine sahip çıkacaksın. Dodurga Ak parti ilçe başkanını makamına kabul etmeyeceksin. Telefonlarına çıkmayacaksın. O kim, muhatabım değil diye benim ilçe başkanımı küçümseyeceksin. Hiç bir siyasi iradeyi tanımam arkam sağlam vekil tanırım diye caka satacaksın. Yanına gelen Dodurgalı çiftcileri Ak parti teşkilat başkanına ve bel.başkanına karşı örgütlemeye çalışacaksın. Aromatik bitkide çalıştırılan işçileri kendi akrabanı dolduracaksın. Sakın akparti ilçe teşkilatının haberi olmadan işçi alımı yapalım diyerek işçi alımı yapacaksınız. AKPARTİ teşkilatını ilçede küçük düşüreceksin. Sonra da UTANMADAN yalan söyleyerek, ıslah talebi gelmedi diye paylaşım yapacaksın.Nasılsa bana bir şey olmaz kinayeli bir şekilde Gelecek bizim diyeceksin..YAZIKLAR OLSUN.. Yazıklar olsun ki ….neyse, sabır …sabır .. LAHAVLEVELAKUVVETEİLLABİLAHİLAZİM” dedi.

Bu karşılıklı paylaşımlar üzerine Dodurga halkının da Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı savunduğu ve “Belediye Başkanımız Dodurga için yapılması gereken ne varsa en iyisini yapıyor ve yapmaya devam ediyor” diyerek Belediye Başkanlarının yanında olduklarını dile getirdikleri gözlendi.