Sırbistan Belgrad’da yaklaşık 40 gündür tedavi gören Çorumlu Mahmut Efe Altın Milletvekili Erol Kavuncu ve Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın girişimleri sonucu Türkiye’ye getirildi.
Sırbistan’da çalışan ve yaklaşık 40 gün önce rahatsızlanan Mahmut Efe Altın Sırbistan’a gönderilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Oğuzlar’ın damadı olan evli ve bir çocuk babası 28 yaşındaki Mahmut Efe Altın 5 gün önce ambulans uçakla alınmaya gidildiğinde aynı gün kalp krizi geçirdiği için doktorların onay vermemesinden dolayı getirilememişti, doktorların onay vermesi üzerine tekrar giden ambulans uçakla tedavisinin devam etmesi için bugün Türkiye’ye getirildi.
Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım; ” Oğuzlarımızın damadı olan Mahmut Efe Altın’ın durumunun ailesi tarafından bildirilmesi üzerine Milletvekilimiz Sayın Erol Kavuncu’nun desteğiyle hemşerimizi memleketimize, ailesine kavuşturduk. Kendisine acil şifalar diliyorum. Tek bir vatandaşı için bile ambulans uçak gönderip onlara sahip çıkan Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘a teşekkür eder saygılarımı sunarım. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Erol Kavuncu’ya ve tüm yetkililere ayrıca teşekkür ederim” dedi.