AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatı koronavirüs tedbirlerinin başladığı ilk günden beri yürüttükleri gönüllülük seferberliği sürdürüyor. Daha önce kadın kültür merkezlerinde yapılan maske paketleme çalışmalarına gönüllü olarak destek olan kadınlar bu kez de 3 gün boyunca Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda mahalle teşkilatlarının katılımıyla maske üretimi gerçekleştirdi. Farklı mahallelerden 15’er kişilik gruplarla yüksek okulda, evlerde de gönüllülerden oluşan 12 kişilik grupla maske dikimi gerçekleştirildi.
Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren AK Parti Çorum Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ; “Koronavirüs sürecinin en başından beri kadın kolları olarak elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. En başından beri maske üretimi ve paketlemesine destek olan kadın kolları teşkilatımız şimdi de Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ‘nda 3 gün boyunca İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Hatice Kayadibi koordinatörlüğünde maske üretimi gerçekleştirdi. Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ nda 5750 adet, evlerde gönüllülerden oluşan 12 kişilik ekibimiz tarafından 4000 adet maske dikimi gerçekleştirildi. Koronavirüs seferberliğinde gönüllü olarak emekleri ile destek olmanın hazzını vatan görevi bilen çok sayıda hanımımız bu kampanyaya destek olmak için gece gündüz demeden çalışıyor.Bu maskeler dezenfekte çalışmalarının ardından Çorum Belediyemiz tarafından hemşerilerimize dağıtılacaktır. Maske dikiminde gönüllü hanımlarımızı ziyaret ederek iftarlık tatlı ikramında bulunan ve bizleri motive eden Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın ‘ın Değerli Eşi Sayın Feyza Aşgın Hanıma da ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ramazan bayramının ardından da devam edecek olan maske dikimine destek olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.
Bütün duamız geçirdiğimiz bu sıkıntılı süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak. Bu süreçte evlerimizde kalarak virüsten korunmak, yayılımını engellemek için ellerimizden geleni yapmanın yanı sıra evlerde kalan kadınlarımız tarafından da maske üretimine destek oluyoruz. Tüm dünyanın başına bela olan koronavirüsten bir an önce kurtulur, yeni normal yaşam şartlarına uygun bir şekilde yaşamayı sürdürürüz İnşAllah “dedi.