Çorum Belediyesi tarafından sokağa çıkma kısıtlaması süresince Çorum’un ekmek ihtiyacının Belediye araçları ile karşılanacağı açıklanmıştı.

Belediyenin Halk ekmek araçlarının birçok bölgeye gitmediği, bu yüzden birçok vatandaşın ekmeksiz kaldığı iddia edildi. Belediyenin bu tutumuna vatandaşlar sosyal medya hesaplarından tepki gösterdiği gözlenirken konuyla alakalı nöbetçi zabıtayı arayanlar telefona kimsenin çıkmadığını ifade etti.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ekmek bulmakta zorluk çeken bir vatandaş, konuyu sosyal medya hesabından paylaştı. Saat 13:00’den bu yana ekmek talebinin karşılanmadığını iddia eden vatandaş paylaşımında; “Saat 13.00’da 153’ü sadece ekmek istemek için aramaya başladım. Ne yazık ki telefon numaranıza bir türlü ulaşamadım. Daha sonrasında ise uzun uğraşlarım sonucunda bir kaç kere iletişime geçme imkanı buldum. Her defasına bana ekmeğin en kısa sürede geleceğini söylemelerine rağmen saat şu anda 19.54 ve ne ekmek var ne de belediye ile ilgili bir hizmet. Sınıfta kaldınız. Yazıklar olsun verdiğim emeklere!” dedi.

 

 

Bir Cevap Yazın