Korona virüs salgını (Covid-19) nedeniyle alınan  tedbirler kapsamında  tüm okullarımızda örgün eğitime ara verilmiştir. Bu süreçte, okulların kapalı olmasından dolayı okullarından, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı da sokaklardan mahrum kalan öğrencilerimiz moral ve motivasyon olarak desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte öğrencilerimizin yanında olmak, hem onlara moral desteği sağlamak hem de eğitim materyallerine ulaşmalarındaki sorunları çözmek adına Boğazkale  ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak “EVDE EĞİTİM DESTEĞİ” adı altında kapsamlı bir çalışma  başlatıldı. Boğazkale ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak yürütülen proje kapsamında toplam 450 öğrenciye yönelik  Eğitim Seti alımı yapılmış, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Milli Eğitim Müdürlüklerince öğrencilerimizin evlerine teslim edilmiştir.

Bazı öğrencilerin eğitim setini bizzat teslim eden Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Sayın Yunus ATAMAN, öğrencilere başarılar dileyerek şu değerlendirmelerde bulundu;

“Tüm ülkemiz malum virüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Virüs salgınının bir an önce bertaraf edilmesi için tüm tedbirler ilgili idari birimlerce alınmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Ancak, tüm tedbirleri alırken ihmal etmememiz gereken konulardan birisi hatta en önemlisi eğitim konusudur. Özellikle sınav hazırlığında olan 8. Sınıf  ve lise son sınıf öğrencilerimiz var. Bu süreçte de kaynak  desteğine ihtiyaç duyulduğu konusunda tespitlerimiz  oldu. Boğazkale ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz vasıtasıyla her iki ilçemizde de kaynağa ulaşma noktasında sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz tespit edilerek uygun materyal için de gerekli değerlendirmeler yapıldı. Okul başladıktan sonra yarım  dönem eğitim gören ve eğitimin yarıda kesilmesiyle okuma yazmaya henüz başlamış ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz ile 2. sınıf öğrencilerimizi de  dahil ederek “EVDE EĞİTİM DESTEĞİ” adı altında bir çalışma yürüttük. Bu kapsamda LGS ve YKS sınavlarına girecek öğrencilerimize soru bankaları, ilkokul öğrencilerimize de okuma yazma konusunda pratik yapabilecekleri bir eğitim seti hazırlandı ve evlerinde teslim edildi. Öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyor, sınav hazırlığında olan tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi.