Çorum Belediyesi Ramazan Bayramında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında tüm Çorum’u baştan sona temizledi.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, cadde ve sokakları baştan sona temizledi. Kaldırımlarda biten otlar, boş arsalara gelişi güzel atılan atıklar, yol kenarlarına bırakılan eski eşyalar ekipler tarafından bir bir temizlendi.

Çorum’un kadim bir şehir olduğunu ve bu kadim şehre hizmet etmeyi her şeyin üstünde tuttuklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Sevdamız Çorum için gece gündüz çalışıyoruz. Daha temiz bir Çorum için bizler her zaman sahadayız. Ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin Ramazan Bayramında da durmaksızın çalıştı. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek bayramda Çorum’u pırıl pırıl hale getirdik.” dedi.

Yılın 365 günü olduğu gibi Ramazan Bayramında da Çorum Belediyesi’nin tüm birimleriyle sahada olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “Daha temiz bir Çorum için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürdük. Şehrimizin farklı noktalarında kaldırımlar, boş arsalar, yol kenarları başta olmak üzere yaklaşık 8 milyon m2 alanın temizliğini hiç aksatmadan gerçekleştirdik.” diye konuştu.