Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci, okul bahçesinde basın mensuplarına çirkin bir saldırıda bulunan 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Cenap Tozlu’yu kınarken, Leblebi TV muhabirlerine de geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu okul müdürünün akıl sağlından şüphe ettiklerini belirten HGYD Başkanı Demirci, Okul Müdürü Cenap Tozlu’nun haddini aştığını kaydederek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Çorum’da Liselere Giriş Sınavı’nda 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Cenap Tozlu, sınav çıkışında okul önünde çekim yapan haberci arkadaşlarımıza saldırdı.
Sözde eğitimci olan okul müdürünün bu davranışını kınıyoruz. Görevini yapan kameran arkadaşımızı yumruklayıp, basın mensuplarını tartaklayan okul müdürü hakkında ise suç duyurusunda bulunulmuştur.
Öğrencilerin ve velilerin aylardır heyecanla beklediği LGS sınavı için haber yapmak üzere 23 Nisan İlköğretim Okulu’na giden Leblebi TV muhabiri Gizem Galatalı ve kameraman Murat Bekmezci, okul müdürünün çirkin saldırısına uğramıştır.
Sınavın çıkış saatinde velilerle birlikte okul önünde bulunan basın kurumlarından gelen gazeteci meslektaşlarımız ile birlikte çekim yaptığı sırada, büyük bir hışımla okul binasından dışarıya çıkan Cenap Tozlu, hiçbir şey söylemeden Leblebi TV kameramanını hedef alarak tüm basın mensuplarını zor durumda bırakmıştır.
Kalabalığın arasında bulunan kameraman Murat Bekmezci’ye yumrukla saldıran Okul Müdürü Cenap Tozlu, haddini aşmıştır. Saldırı karşında okul önünde bekleyen veliler ve gazeteciler de neye uğradıklarını şaşırmışlardır. “Çekim yapamazsınız” diyerek basın mensuplarını engelleyen ve saldıran Cenap Tozlu’nun öfkeli tavrı, olay yerinde bulunan herkesin tepkisi toplamıştır.
Çevrede çok sayıda polis bulunmasına rağmen, asli görevini bırakıp okul dışındaki gazetecilere saldıran okul müdürünün anlamsız tavırları, tam da sınav çıkışında ortamın gerilmesine neden olmuştur. Sınava giren öğrenciler ve veliler, bir yandan sınav stresi yaşarken, bir de okul müdürünün bu anlamsız saldırısı anlaşılır değildir.
Olay sonrasında polis merkezine giden Leblebi TV muhabiri Gizem Galatalı ve kameraman Murat Bekmezci, kendilerine yumruklu saldırıda buluna okul müdürü Cenap Tozlu hakkında şikayetçi olmuşlardır.
Daha önceden de öğrenci velileri ile kavga eden 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Cenap Tozlu basında gündeme gelmiştir.
Bir eğitimciye yakışmayan tavırlar sergileyen, konuşmak yerine şiddeti seçen Cenap Tozlu’nun, bir eğitim kurumunda yöneticilik yapıyor olmasını endişe verici buluyoruz. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu okul müdürünün akıl sağlından şüphe ediyoruz. Çorum Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne açık çağrıda bulunarak, sözde eğitimci olan Cenap Tozlu hakkında gerekli idari soruşturmanın bir an önce başlatılmasını istiyoruz.
Leblebi TV mensubu arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, bu olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.”