BASIN AÇIKLAMASI

Kıymetli hemşerilerim. Öncelikle sizleri saygı sevgi ve muhabbetlerimle selamlarım.

Malumunuz bir süre önce Liderimiz Devlet BAHÇELİ beyin olurlarıyla MHP Kargı İlçe Başkanlığı görevi Çorum İl Başkanımız Agah KARAPIÇAK bey tarafından şahsıma tevdi edildiğinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla Kargı Belediyesi meclis üyeliği görevini elde etmiş olan kişiler Liderimiz Devlet BAHÇELİ’nin imzasını yok hükmünde sayarak Liderimizin kararına tepki gösterip basın aracılığıyla partimizden istifa ettiklerini kamuoyuna duyurmuşlardı.

İstifa ettiklerini duyurdukları günden bugüne kadar geçen yaklaşık 3 aylık süre içerisinde gerek ilçe başkanlığımıza, gerekse il başkanlığımıza istifa dilekçelerini yollamamışlardır. Bu süre içerisinde hala belediye meclisinde MHP adına katılım sağlamışlardır. Bu kişiler geçtiğimiz haftalarda belediye meclisine sunulması talebiyle istifa dilekçelerini vermiş ancak, Belediye encümen ve komisyon üyeliklerine aday olamayacakları anlayıp toplantı öncesinde dilekçelerini geri çekerek 07.07.2020 Salı günü saat 16:30’da belediye binasında düzenlenen meclis toplantısına partimizin adı altında MHP meclis üyesi olarak girmeye çalışmışlardır.

‘’İSTİFA ETMEDİLER, İHRAÇ ETTİK’’

MHP Kargı İlçe Başkanlığı olarak 17.05.2020 tarihinde aldığımız yönetim kurulu kararı ile bu kişilerin partimizden ihraç edilerek partimizle ilişiğinin kesilmesi yönünde karar almıştık. Bu meclis üyelerinin partimizden ihraç edildiğini Kargı Belediye Başkanlığı’na yazdığımız dilekçe ile bildirdik. Böylece bu meclis üyelerinin partimizin ismini menfaatleri doğrultusunda kullanmalarını engelledik. Halbuki onlardan onurlu bir duruş sergileyip, basın aracılığıyla kamuoyuna duyurdukları kararlarının arkasında dik durmalarını beklerdik.

Ayrıca bir diğer konuda bir önceki encümen üyesi oylamasında Milliyetçi Hareket Partisi oylarıyla seçilmiş bu kişilerin İP’li meclis üyesini destekleyerek oylarını İP’e vermeleri de bizleri derinden üzmüştür. Ülkücüler bu şahısları İP’e destek versin diye seçmedi.

Özetle şunu belirtmek isterim ki; Milliyetçi Hareket Partisi dava partisidir. Çeşitli oyunlarla şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılabilecek, yönlendirilebilecek bir parti değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık şanlı tarihinde liderini tanımayanlarla değil, lidere mutlak sadakat ilkesiyle yetişmiş ülkücülerle varolmuştur. Bizler Yüce Mevla’nın bize bahşettiği nefesi alabildiğimiz her saniye davamızın derdinde olacağız, davamızı dün satmadık yarında satmayacağız. Bizler bu şuurla partimize oy verenlerin kandırılmasına, vatandaşlarımızın yanlış beyanlarla aldatılmasına ve partimizin isminin şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz.

Takdir ve yorum siz değerli Kargı’lı hemşerilerimizindir.

Saygılarımla..