AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın ziyaret ettiği esnaflar, Ayasofya’nın ibadete açılması nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.
İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın, gittiği bir çok yerde tüm dünyanın gündeminde yer alan Ayasofya Cami’nin ibadete açılması konusu açıldı.
Esnaflar, “Ayasofya herşeye değdi” diyerek tüm dualarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçenlere olduğunu belirtirken, bazıları da o tarihi ana tanıklık edemedikleri için duydukları üzüntüyü dile getirdiler.
Bazı esnaflarda Ayasofya’da ibadet etmek için tur düzenleyeceklerini söylediler. Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da bu tura katılabileceğini ifade etti.
Ayasofya’nın 86 yıldır Türk Milleti ve İslam dünyası için büyük bir özlem olduğuna işaret eden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile müzeye dönüştürülen Ayasofya’nın yeniden cami olmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağladığını hatırlattı.
Türkiye’de ilklere imza atan Recep Tayyip Erdoğan ve davasının bir neferi olmaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduğunu ifade eden Milletvekili Ceylan, Ayasofya’nın ibadete açılmasının sadece 86 yıllık bir özlem değil, ayrıca Mescid-i Aksa için de tüm dünyaya bir mesaj olduğunu vurguladı. Bu milletin desteğinin sürmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki kadroların yapamayacağı hiçbir işin, aşamayacağı hiçbir engelin olmadığını kaydeden Ceylan, Çorumlu hemşehrilerine de her dönemde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın