Ana Sayfa Çorum'dan Güncel Haberler Gündem Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin Kurban Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin Kurban Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin Kurban Bayramı Münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bayramlar, her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin hatırlandığı; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı günlerdir.

Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşama ve dayanışma ruhudur. Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamlar iyi değerlendirilmelive bu güzel hasletlerin yaşatılması için bir fırsat olarak görülmelidir.

Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için vatandaşlarımıza trafikte daha dikkatli olmalarını ve bayram süresince de sosyal mesafe kurallarına uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Çorumlu hemşerilerimin ve İslam âleminin Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın sevdikleri ile birlikte sağlık, huzur ve esenlik dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                              Mustafa ÇİFTÇİ

                                                                                                                         Vali

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: