AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oguzhan Kaya ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile birlikte Bayat’a başsağlığı ziyaretinde bulundu.
Bilindiği üzere Bayat İlçesinde önceki gün yaşanan yangın felaketinde 4’ü çocuk 5 kişi hayatını kaybetmişti.
Ak Parti Genel Merkezindeki çalışmaları nedeniyle Ankara’da bulunan Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile İl Başkanları toplantısına katılan İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Çorum’a döner dönmez ilk olarak Bayat’a gittiler.
Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, parti teşkilatı mensupları tarafından karşılanan Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı, yanan evlerin enkazında incelemede bulundular. Hayatını kaybeden vatandaşların aileleri ve yakınlarına başsağlığı dileyerek acılarını paylaşan AK Parti, heyeti olayla ilgili de bilgiler aldılar.
MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, acılı aile ve tüm Bayatlılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ve başsağlığı mesajını iletti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de telefonla görüşerek son durum hakkında bilgi paylaşımında bulunan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, daha sonra da aile fertlerini Bakan Soylu ile görüştürdü.

Devletin tüm imkanlarıyla yaraların sarılması noktasında acılı ailenin yanında olduğunu ifade eden Ceylan, “Bayat bizi her zaman bağrına bastı, bizde Bayat’ımız için elimizden gelenin fazlasıyla yerine getirmek için çalıştık, çalışacağız. Keşke böyle bir acı olay hiç yaşanmasaydı, ama takdir İlahi Allah’tan geldi. Sizler inşallah yavrularınızla cennette birlikte olacaksınız. Acınızı yürekten paylaşıyorum, Allah size sabır versin”dedi.