AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında 2011-2020 yılları arasında 73 bin 800 hektar alanda 15 milyon 300 bin adet fidan dikildiğini, bu çalışmalar için 112 milyon 635 bin TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.
Çorum Orman işletme Müdürlüğü’nde düzenlenen programa AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ile kurum yönetici ve personeli katıldı.
Genel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Ceylan, şöyle dedi; “Türkiye 2013 yılından bugüne kadar Gezi olaylarıyla birlikte operasyon yemeye başladı. Millete yüzümüzü döndüğümüz, milletin taleplerini yerine getirdiğimiz için operasyon yiyoruz. Sonrası 17-25 Aralık geldi. Sonrasında terör örgütü FETÖ tarafından 15 Temmuz darbe girişimi yapıldı. 251 canımızı kaybettik. 2018 yılında ekonomimiz hedef alındı. 10 gün önce yine saldırdılar. Bizimle alıp veremedikleri ne?. Artık millet ne isterse onu yapıyoruz. Avrupa’nın dediğini yapmıyoruz. Okyanus ötesinin dediğini yapmıyoruz. Cumhurbaşkanımız milletimiz ne isterse ben onu yaparım diyor. Türkiye kendi yolunu, kendi istikametini Türkiye belirliyor. Bundan rahatsızlık duyuyorlar. ABD’de seçimleri var. Cumhurbaşkanımız üzerinden oy almak için çaba sarf ediyorlar. Bu ülke Amerika başkanları önünde el pençe divan duran başbakanlar gördü. Şimdi dünya 5’ten büyüktür diyen bir lider var. Bunların hepsi cumhurbaşkanımızın sayesinde oldu. Hasta adam diyorlardı. Artık hasta adam ayağa kalktı, iyileşti ve koşuyor. Bir yerlerden emir almıyor. Kimse bize istikamet çizemez.
ABD başkan adaylarıdan Joe Bieden, ‘Tayyip Erdoğan’ı ben yıkarım gelirsem’ diyor. Bırak Tayyip Erdoğan’ı yıkmayı, Türkiye’de bir kişiye gücün yetmez.
Biz diyoruz ki bu ülkenin tek bayrağı olsun. Kim itiraz edebilir buna. Kürdü, Çerkezi, Alevisi , Sünnisi kim varsa bu ülkede yaşayan her Türk renkle beraber tek millet olalım. Kardeş olalım. Tek vatanımız olsun. Kimseye bu vatandan bir parça toprak veremeyiz. Tek devletimiz olsun. Üçgeni, pareleli, kabul etmeyiz diyoruz. Bu ülke bir zarar görürse hepimiz zarar görür. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bizim toprağımızda gözü olanlarında gözünü oyarız. Bir olacağız, berber olacağız, birlikte Çorum olacağız. Etrafımız yangın yeri. Türkiye’de yangın çıkarmaya çalıştılar, ancak başarılı olamadılar.”
ORKÖY VE FİDAN YATIRIMLARI
Milletvekili Ceylan, Çorum Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında 2011-2020 yılları arasında 73 bin 800 hektar alanda 15 milyon 300 bin adet fidan dikildiğini, bu çalışmalar için 112 milyon 635 bin TL’lik yatırım yapıldığını kaydetti.
Ceylan, ayrıca ORKÖY kapsamında 2010-2020 yılları arasında süt koyunculuğu, süt sığırcılığı, gün ısısı, ekskavatör ve traktör olarak 8 milyon 750 bin ORKÖY kredisi verildiğini sözlerine ekledi.