Çorum AK Parti Milletvekili ve MKYK Üysei Ahmet Sami Ceylan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Çorum Hitit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikçi ile birlikte esnafın sorunlarını görüştü.
Ahmet Sami Ceylan, pandemi sürecinin Çorum esnafına etkilerini görüşmek amacıyla esnafla sık sık bir araya geldiklerini belirterek, bu görüşmelerde kendilerinin esnafa ne gibi katkılarının olacağının yollarını aradıklarını söyledi.
Bugüne kadar Çorum’da 700 esnafa 70 milyon civarında kredi kullandırdıklarını kaydeden Ceylan, pandemi döneminde ise acil ihtiyaç kredisi olarak da 400 esnafa 25’e bin lira kredi kullanma olanağı sağladıklarını bildirdi.
Ahmet Sami Ceylan, AK Parti hükümetinin bu süreçte esnafın yanında olduğunu kaydederek,, hükümetlerinin bu süreçte sanayici ve esnafa katkılarının olduğunu bundan sonrada bu katkıların süreceğini ifade etti.
Çorum Hitit Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikçi, AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ve Çorum Ticaret Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı ziyaretinde, kooperatiflerine bağlı esnafların genel durumu ve kredilerle ilgili sorunları görüştükleri ifade etti

Çerikçi, zor günlerinde yanlarında olan Ahmet Sami Ceylan’a ve AK Parti hükümetine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.