Pandemi sürecine girildiği günden itibaren temizlik ve hijyene yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Çorum Belediyesi, halkın sağlığını korumaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Çorum Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu yeni projelerinden biri olan ÇORBİS uygulamasında da sağlık ve hijyen ön planda tutuluyor. Bu kapsamda ÇORBİS terminallerinde bulunan bisikletler düzenli olarak dezenfenkte edilerek kullanıma sunuluyor. 

ÇORBİS uygulaması ile Çorum’da 8 ayrı terminalde kullanıma sunulan bisikletlere ilk günden itibaren vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çorum’da ilk defa yapılan uygulama ile 7’den 70’e tüm vatandaşlar bisikletlerle buluştu. ÇORBİS’e üye olarak terminallerden bisiklet alan vatandaşlar bazen ulaşım için, bazen gezi amaçlı, bazen de spor amacıyla diledikleri gibi bisiklet kullanmanın keyfini sürüyor. 

Çorum Belediyesi, halkın yoğun ilgi gösterdiği ÇORBİS uygulamasında temizlik ve hijyeni ihmal etmiyor. Akıllık bisikletlerin en sağlıklı şekilde kullanılması amacıyla bisikletler düzenli olarak dezenfekte ediliyor.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptığı açıklamada,  “İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde dezenfekte çalışmalarımızı gece-gündüz aralıksız sürdüren ekiplerimizle ÇORBİS bisikletlerimiz de dezenfekte ederek hemşehrilerimizi bulaşıcı hastalık riskine karşı koruyoruz. Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gün boyunca kent genelinde bulunan 8 ayrı noktadaki ÇORBİS bisikletlerinin bulunduğu terminalleri gezerek kullanılan bisikletleri büyük bir titizlikle dezenfekte ediyor. Şehrimizde bisiklet kullanımını teşvik etmek, hareketli ve sağlıklı bir yaşama katkıda bulunmak amacıyla hizmete sunduğumuz akıllı bisikletlerimizi tüm hemşehrilerimiz gönül rahatlığı ile kullanabilirler.” dedi.