Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, şehir merkezinde Pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kurulan sebze pazarlarında yoğunluk oluşmaması için erken alışveriş uyarısında bulundu.

Yılmaz, vatandaşların pazar alışverişlerini 16.00-19.00 saatleri arasına sıkıştırmaya çalıştığını ve bu yüzden pazar yerlerinde yoğunluk yaşandığını ifade ederek, vatandaşlardan erken saatlerde alışveriş yapmalarını istedi.

65 yaş üstü vatandaşların pazar alışverişlerini 10.00-14.00 saatleri arasında yaptıklarını hatırlatan Oda Başkanı Yılmaz, Çorum’da pazar yerlerinde alınan yoğun güvenlik tedbirlerinin ise Türkiye’ye örnek olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Vatandaşlardan ürünlere elleriyle dokunmamalarını tavsiye eden Erdoğan Yılmaz, pazar yerlerinde alınan yoğun güvenlik tedbirlerinden ve pazarcı esnafına gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Mustafa Çiftçi’ye, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve ÇESOB Başkanı Recep Gür’e pazarcı esnafı adına teşekkür etti.