AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nde başarılı spor ve öğrencilerini ziyaret etti.
Bünyesinde 35 normal 10 tane de bedensel engelli sporcu bulunan İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü, minik yıldız genç, kadın ve erkek sporcularımızla ferdi Türkiye şampiyonlukları, takımlarda Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülükleri ile 9 adet milli sporcusuyla faaliyetlerini sürdürüyor. 5 yıldır Süper Lig’de Çorum’u temsil eden kulüp, üst üste iki kez Avrupa Kupası’nda oynamaya hak kazandı.
AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan da beraberinde Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil Aşgın, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ile birlikte ilk olarak Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nde çalışma yapan Spor İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları ve velilerini ziyaret etti.
Ziyarette velilerle görüşen Milletvekili Ceylan, talepleri dinledi, sorunlar için yapılması gerekenleri anlattı.
MALZEME DESTEĞİ BELEDİYEDEN
Malzeme desteğinin belediye tarafından verildiğini kaydeden Ceylan, “Dünyada, Avrupa’da derece yapan Çorum’un çocuklarımız var. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Geçmişte de biz elimizden geleni yaptık. Buraya gelme sebebimiz sizlere destek olmak. Sorun ve sıkıntılarınızı biliyoruz. Malzeme desteğini veriyoruz. Çorum Belediyesi olarak ihtiyaç olan her malzemeyi temin edeceğiz” dedi.
FEDERASYON İLE GÖRÜŞECEK
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile sporcular için verilen ödeneğin artırılması konusunda bir görüşme yapacağını kaydeden Ceylan, “Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımıza devrolan bir salonumuz var. Yer konusunu da yeni salonumuzla çözeriz. Federasyon öğrenci başı 40 TL ödenek veriyor. O ödeneği biraz arttırmak gerekiyor. En azından deplasmanların bir kısmın karşılanması gerekiyor. O konuda bir görüşme yapalım. Biz belediye olarak yerelde amatör sporların yanındayız. Sadece belediye katkısıyla kalmıyoruz İl Özel İdaresiyle de malzeme desteği sağlıyoruz. Bazı şeylerin tamamen kanuna uymalı. Sizleri yarı yolda bırakmayız” ifadelerini kullandı.