Çorum Eski Belediye Başkanı ve Çorum Eski Milletvekili Muzaffer Külcü kendi döneminde yapımına başlanan Çorum Şehir Stadyumu ile ilgili iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi.
Sosyal medya hesabından stadyum ile ilgili sorulan sorularada cevap veren Külcü, “Başkanlığım döneminde şehrimize kazandırdığımız ÇORUM ŞEHİR STADYUMU’nun toplam maliyeti ile ilgili özellikle sosyal medya başta olmak üzere bir kısım genel medyada iftira boyutunda rakamlar dolaşıyor. 180 milyon TL’ye yaptırıldığı haberi yapılmaktadır” dedi. Açıklamasının devamında; “Stadyumun ihale bedeli 59 milyon + KDV’dir. İş bitene kadar ihale yasasından kaynaklanan muhtemelen %10 civarında fiyat farkı ödenmiştir.
Sözleşmesine imza attığımız bedel budur. İşin bitirilme bedeli de budur. Bunun dışında yazılan, konuşulan rakamlar uydurmadır. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur.
Ayrıca TOKİ’nin, Spor Bakanlığı’nın yaptırdığı stadyumlar dahil olmak üzere ihaleleri yarım kalıp, tasfiye edilip yapımı 4-5-6 yıl sürmeyen istisnai birkaç stadyumdan birisidir.
Yine ilgilenenler başkaca stadyumların maliyeti ile mukayese ederlerse Çorum Stadyumunun çok ekonomik bir maliyetinin olduğunu da göreceklerdir.
Ümit ederim bundan sonra haber yapacaklar sorup Belediyeden doğru rakamları alırlar ve belki gerçek dışı rakamları yazanlar da haberlerini düzeltirler” sözleri ekledi. Ayrıca hastane yanına stadyum yapılırmı sorusuna; “ önce stadyum yeri işaretlendi daha sonra bakanlık hastane yerini işaretledi. “ diye cevap verdi.