AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ÇORİMDER’i ziyaret ederek, Ayhan Boyraz’ı İnsani Değerler Platformunun Dönem Sözlüğü için tebrik etti.

Ziyarette, ÇORİMDER Başkanı ve ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler hazır bulundu.

Sohbet havasında geçen ziyarette, İmam Hatiplilerin yerli ve milli duruşu, akademik başarıları ile eğitim sisteminde ve halkın gönlünde müstesna bir yere sahip olan okulların başarıları, talep ve beklentileri konularında istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Milletvekili Kavuncu Ayhan Boyraz’ın 2 görev üstlendiğinden dolayı yapılacak çalışmalar ve ortak payda olan Çorum’daki eğitimin geldiği nokta hakkında istişare yapmak için ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi.

Pandemi döneminden sonra eğitimde büyük sıkıntılar yaşandığını belirten Kavuncu, Bu sıkıntıları hep birlikte, istişareli çalışılarak aşılabileceğine vurgu yaptı.

Çorum’daki okulların durumlarının da ele alındığı ziyarette Kavuncu, İmam Hatip okullarında eğitiminin daha iyi hale gelmesi için ÖNDER ve ÇORİMDER’in çalışmalarını yakından takip ettiğinin kaydetti.

Eğitimle ilgili konularda TBMM’de önemli çalışmalara imza atıldığına açıklayan Kavuncu, Büyük Türkiye hedeflerine ulaşılması için bir AK Parti milletvekili olarak, her türlü çalışmalarda bulunduğunu kaydetti.

ATV’de yayınlanan Esra Erol’un programında bir aile faciasının yaşandığına değinen Kavuncu, Esra Erol’un böyle bir durumu TV ekranlarına yansıtarak ahlaksızlığa örnek teşkil edilmesine sebebiyet verdiğini ve RTÜK’ün olaya müdahale etmesini istediklerini söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun, derneklerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Boyraz, ÇORİMDER’e kuruluş aşamasından bu güne kadar verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Boyraz, “ Bizim derneğimizin kuruluş aşamasından bu yana işin içinde bulunuyorsunuz. Eğitimcisiniz bizi en iyi anlayanlardan birisiniz, siyasi anlamda da Çorum’un milletvekilisiniz her hangi bir sıkıntımız olduğu zaman, mesaj atıp, arayarak çözüm isteyeceğimiz insanlardan birisiniz, bu samimiyetinizden dolayıda sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

İmam Hatip öğrencilerin derneklerine sahip çıkmalarının kendilerini memnun ettiğini belirten ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, “İmam Hatip öğrencilerinin bu sene sınavlarda gösterdiklerini başarılar bizi onurlandırdı. Bu öğrencilerimiz verdiğimiz emeklerimizin karşılığı olarak yarın bizlere dua ederlerse yaptığımızın karşılığını almış olacağız. Herkes derneğimizin yaptığı  kültürel ve sosyal çalışmalarında karınca karınca elini taşın altına koyuyor” diye konuştu.

Dernekte bulunan öğrencilerle sohbet eden Kavuncu, onlara çeşitli nasihatlerde bulunarak, geleceğe yönelik hedeflerini sordu.