Aşdağul beldesini de ziyaret ederek esnafın ve halkın sorunlarını dinleyen Tahtasız, beldeye iktidar partisi tarafından verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

Aşdağul’da içme ve suluma suyu göletlerinin yapılmasını, arazilerin suyla buluşturulmasını isteyen Tahtasız, beldenin gelişmesi için gerekli yatırımların yapılmasını talep etti.

 

EN TEMEL SORUNLAR İÇME SUYU VE YOL

Tahtasız, Ortaköy’ün diğer sorunlarını şöyle sıraladı:

“Cevizli köyünün içinden geçen Ortaköy – Mecitözü bağlantı yol stabilize bir şekilde bekliyor. Mecitözü’ne Çorum üzerinden ulaşmak istersek yaklaşık 90 kilometre, eğer bu yoldan ulaşmak istersek yaklaşık 55 kilometre. Bu iki ilçe arasındaki yol, ticari faaliyetler açısından çok önemli. Yapılacak yol sadece 8 kilometre.

Cevizli, Büyükkışla ve Senemoğlu köylerinde içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Köy halkının mağduriyeti bir an önce giderilmelidir.”

Mehmet Tahtasız ayrıca Ortaköy’ün el sanatları ve yöresel ürünler açısından da ön planda gelen bir ilçe olduğunun altını çizerek, kadınlar ve gençler için yöresel ürünler kooperatifi kurulmasını, kooperatif aracılığıyla ürünlerin satış ve tanıtımının yapılmasını önerdi.