AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erhan Kandemir ile 2 günde 3 bölgede 5 kente giderek 7 ayrı programa katıldı.
Ceylan, Bursa Osmangazi Kongresi, Kütahya Merkez İlçe Kongresi, Kütahya İl ve İlçe Başkanları İstişare Toplantısı, Düzce Merkez İlçe Kongresi, Denizli Merkez Efendi İlçe Kongresi, Uşak İl Başkanı, İlçe Başkanları ve Milletvekilleri ile İstişare Toplantısı olmak üzere 7 ayrı programda çalışmalara destek verdi.
Bursa Osmangazi Kongresi’nde konuşan AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Türkiye’de sadece bir siyasi parti olmadığını, tüm dünyadaki insanların adalete kavuşması, tüm mazlum coğrafyaların, ezilen insanların kalkınma hareketi olduğunu vurguladı. Ceylan, bu davada mücadele etmekten onur duyduğunu sözlerine ekledi.
DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR DİYEN BİR LİDERİMİZ VAR
Ceylan yaptığı konuşmada salonların AK Parti’ye yetmediğini ama pandemiden dolayı sınırlı bir kongre yapıldığını belirterek, ” Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir ile birlikte 7.Olağan İlçe Kongremizi ak davaya gönül veren dava arkadaşlarımızla gerçekleştirdik. Allah’a şükürler olsun ki, Cumhurbaşkanımızla çıktığımız bu yolda dünyada sayılı devletlerden biri haline geldik. Cumhurbaşkanımızın gücü bu teşkilatlardan, bu salonlardan geliyor. Biz bu ülkeye sevdalıyız, biz bu millete sevdalıyız. AK Parti’nin 19 yılının temelinde bir olmak, beraber olmak, bencillikten uzak durmak, hep birlikte Türkiye’yiz anlayışıyla hareket etmek var. Teşkilatlarımız, vatandaşlarımızla temas kuran, onlara el uzatan kademelerdir. Türkiye, Türkiye’den daha büyüktür. Coğrafyamız çok daha büyüktür. Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Sudan’da, Lübnan’da, aklınıza gelebilecek her yerde adalet platformunda yüzlerine karşı Dünya Beşten Büyüktür diyen bir liderimiz var. En önemli mesele 2023 seçimleri, iyi bir şekilde hazırlanacağız, yaptığımız hizmetleri sayacağız, anlatacağız bunun için gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.
“MİLLETİMİZİN DESTEĞİ BAŞARIMIZIN TEMELİDİR”
“19 yıllık AK Parti döneminde Türkiye’nin bölgede bir güç, bir barış ve istikrar adası haline gelmiştir. Zaferlerimize sürekli yenilerini ekleyerek bugünlere geldik. Milletimizin çoğunluğunun desteğini almak, başarımızın temeli olmuştur. Bu başarıların temelinde siz teşkilatlarımızın çalışmaları vardır. Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelenin ilçemizdeki sancaktarlığını sizler yapıyorsunuz. Bu sancağı ayakta tutan, gece gündüz mücadele eden sizlersiniz” diyen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Türkiye’nin Cumhuriyet’in 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında dünyanın en iddialı ülkesi arasına girecektir. Bizler inançla yaparız yaptığımız işi. Onun için Cumhurbaşkanımız iman varsa imkân da vardır diyor. Kendi yolumuzu kendimiz açacağız. Biliyoruz ki yürüdüğünüz yollar konforlu ise kaybolmuşsunuz demektir. Biz Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu memlekete bu millete nasıl hizmet ederiz derdini ve gayesinde gece gündüz çalışıyoruz. Hangi engel çıkartılırsa çıkartılsın önümüze, hangi sınavla karşılaşırsak karşılaşalım diyoruz ki göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bize tarif edilen yerde durmayacağız. Bize düne kadar had bildirenlerin o parmaklarını geri iade edeceğiz, ettik, etmeye de devam edeceğiz. 19 senede çok sınanmalarla karşılaştık. Çok badireler atlattık. Allaha hamdolsun her defasında milletimizin teveccühü ile teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları ile o badirelerin içerisinden çıkmayı bildik. Şimdi dönüyoruz ve biliyoruz ki 2023 öyle kolay olmayacak. Türkiye iddiasını arttırdıkça hedeflerini daha yükseğe koydukça sınavlara tabi tutulacak. Bizim birliğimize ihtiyacımız var” açıklamalarında bulundu.
“BU MİLLETE OLAN AŞKIMIZ İLE SEVDAMIZ İLE GECE GÜNDÜZ MÜCADELE EDECEĞİZ”
Konuşmalarında ülkesine ve partisine olan sevdasını sık sık dile getiren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Biz bu ülkeye sevdalıyız biz bu millete sevdalıyız, bize oy versin vermesin hangi mezhepten meşrepten olursa olsun bu coğrafyaya bu millete borcumuz var. Gayret gösterip mücadele edeceğiz. Bu millete olan aşkımız ile sevdamız ile gece gündüz mücadele edeceğiz. Daha çok çılgın projemiz var. Çünkü bizim cesaretimiz var. Gayret göstereceğiz. Evvel Allah daha sonra ülkenin içinde yetişen Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye çok büyük başarılar elde edecektir. Bizler kuşkusuz tabelasını 19 sene önce açmış bir partiyiz. Ceddimizin bu dünyaya ne söylediğini biliyor ve görüyoruz. Adalet bizim heyecanımız ve aşkımız. Bunu yapmak için çalışacağız, gayret göstereceğiz. Teşkilatlarımız bugünden itibaren işte bu coşku ve heyecanı sahaya yansıtması lazım. Eğer biz milletimiz bize bir ders vermiş ise kendimizde buluruz kabahati. Şapkamızı önümüze koyarız neyi eksik anlattık nerede yanlış yaptık bizim kabahatimiz nedir diye bir yol haritası çıkartırız. Burada muhteşem bir heyecan gördük. Muazzam bir ekip gördük. Allah’ın izniyle şimdi el ele gönül gönüle vereceğiz Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşıyacağız” şeklinde konuştu.
“RECEP TAYYİP ERDOĞAN SADECE BİZİM MİLLETİMİZİN DEĞİL TÜM COĞRAFYANIN UMUDU”
“2023’e giderken zaman zaman Cumhurbaşkanınız da söylüyor herhangi bir dönüyor teşkilatlarımız bunu anlatıyor mu vatandaşlarımıza anlatıyor mu. Bizim milletten başka kimsemiz yok. Bizim istikametimizi çizenler burada. Biz millete bakarız, bakıyoruz. Bizim istikametimizi millet çizer” sözleriyle partinin millete olan bağlılığını dile getiren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Onların gönlünde geçen şeyle coşarız biz. Diğer partilere benzemeyiz biz. Dudaklarının ucu ile sevilenlere benzemeyiz biz. AK Parti yaptı diye alkışlayamayanlara benzeyemeyiz biz. Deriz ki ya kim olursa olsun taş üstüne taş koy biz seni alkışlarız. Ama millete ihanet ederseniz karşınızda bizi bulursunuz. 19 senedir işte bu heyecanla mücadele ediyor AK Parti. Onun için Recep Tayyip Erdoğan sadece bizim milletimizin değil tüm coğrafyanın umudu” dedi.
“TÜRKİYE HER GÜN GÜÇLENMEYE DEVAM EDECEK”

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan son olarak, “Başımızda çok büyük bir lider var. Sıfatların peşine değil hareketin içine doğar onun peşinde koşarız. Sıratı müstakimde. Yapacak çok işimiz söyleyecek çok sözümüz var. Göreceksiniz Türkiye her gün güçlenmeye devam edecek. 2023’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında dünyanın en iddialı ülkesi arasına sokmuş olacağız ve göreceğiz 2020 yılında ardı ardına genel başkanımızın müjdeleri gelecek. Göreceksiniz 2021 daha güzel olacak, 2022 daha güzel olacak. Bizim bir hayalimiz var. Bu millete bir borcumuz var. Allah’ın izniyle peşine düşecek hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım onu geçecek ve ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Burada vazife bizim teşkilatlarımıza düşüyor. Burada yaşadığımız şu birlik ve beraberlik tablosunu Türkiye’nin dört bir tarafına yayarak inşallah kenetleneceğiz. Genel Başkanımızın arkasında ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağız. Ben bu salonda bu heyecanı gördüm.  İlçe başkanlığımıza seçilen Gökhan Ulusu ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum. Kuruluşumuzdan bugüne kadar ahirete intikal etmiş olanları minnet ve rahmetle anıyor, Ufuk Çömez ve yönetim kurulu üyelerimize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kongremizin, partimize, davamıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.