AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, mevsimlik tarım işçilerinin daha iyi şartlarda barınmalarını sağlamak için Çorum’a 1 milyon lira ödenek gönderildiğini açıkladı.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Türkiye’nin çeşitli illerinden hasat döneminde Çorum’da binlerce işçinin geldiğini hatırlattı. Çorum’un tarım arazilerindeki iş yükünü çeken işçilerin, başta barınma olmak üzere oldukça elverişsiz koşullarda yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldıklarını kaydeden Milletvekili Ceylan, yaptıkları girişimler sonucunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan tarım işçilerine barınma olanağı sağlayacak önemli bir ödeneğin aktarıldığını açıkladı.
Çorum’a gönderilen 1 milyon lira ödenekle il merkezi ve ilçelerine  tarıma dayalı işlerde çalışmak üzere il dışından gelen mevsimlik tarım işçilerinin daha iyi şartlarda barınmalarını sağlamanın amaçlandığını vurgulayan Milletvekili Ceylan, gelen ödenekle birlikte işçilerin kullanacağı sosyal donatı (Çeşme, Lavabo-Wc, Ortak alan, aydınlatma  ve Saha düzenlemesi vb.) yapım çalışmaları yapılacağını ifade etti.

Milletvekili Ceylan, sosyal donatıların yapımına da hemen başlanacağını sözlerine ekledi.