Saygıdeğer Çorum Halkı

   30 Yıldır Renault ve Dacia markalarının Yetkili Satıcılığını üstlenmiş bir müessese olarak bugün yaşanan olay ile ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Cümlemin başında da belirttiğim gibi 30 yıldır Çorum Halkına en iyi hizmeti sunabilmek için canla başla çalışmaktayız. Haberde konu olan şahsın “kandırıldım, mağdurum” ifadelerini ise büyük bir şaşkınlık ile karşılıyoruz. Bilinmelidir ki Yetkili Satıcılar olarak 2. El Araç Ticareti Faaliyeti konusunda özel olarak yetkilendirilmiş bir kurum olmanın haricinde Türkiye’de sınırlı sayıda olan ve Renault Markasının da ismini taşıyan Renault2 Şebekesinin en köklü bayilerinden birisi olan Sima Otomotiv’de müşterilerimize karşı her zaman dürüstlük ve şeffaflık ilkesi ile yaklaşarak yardımcı olmaktayız. Araçlarımızın (TSE-HYB) noktalarında ekspertizleri yapılıp Tramer sorguları da aynı tarihte dosyalarına işlenmektedir. Bu sayede araçlar satışa hazır olup teşhirimize çekildiğinde bütün bilgileri şeffaf ve açık bir biçimde araç etiketlerinde yazmaktadır. Araç satış işlemlerinde de yine aynı şekilde bütün bilgiler teslim tutanaklarında yazılıp şirketimiz yetkililerince kaşelenip, imzalanıp, aracı alan müşterimize teslim edilmektedir. 30 yıldır bu sektörde faaliyet gösteren ve “Renault Müşteri Memnuniyeti” anketlerinde Türkiye’de derece yapmış olan firmamızın bugün karşılaşmış olduğu durum ise bir mağduriyet yaşatmaktan öte itibarsızlaştırmak çabasıdır. Habere konu olan araç 27.02.2020 Tarihinde şahsın eşinin üzerine noter satışı gerçekleştirilmiş olup, aracın teslimat tutanakları ve detaylı bilgileri tarafına teslim edilmiştir. Şahsın olmayan mağduriyetini gidermek için şirketimiz çalışanları kendisine ticari çıkarlar doğrultusunda tekliflerini sunmuştur. Buna rağmen bugün şahsın şirketime çalışanlarıma ve 30 yıllık itibarımıza yapmış olduğu saygısızlık bir fiil ortadadır. Şahsın olayı gerçekleştirdiği esnada, çalışanlarım ile ticari hususları görüştüğü anlarda ve basın çalışanlarına olayı aktardığı görüntülerde de sarhoş olduğu alelade ortadadır. Bu sebeple de yapılan haberin asılsızlığı açık ve net bir şekilde tescillenmiştir. Gerek yazılı gerekse sözlü olarak şahsın kendisine her türlü bilgi şeffafça açıklanmış olup bugün gerçekleşen hadise de aracını yakmak için şirketimizin diğer araçlarına da zarar verebileceği bir noktada yaptığı “şov” ise siz değerli Çorum Halkının vicdanına bıraktığım bir durum olmaktan öteye geçemez.  

 

   Hiçbir şartta müşterilerimize yalan beyanatta bulunarak araç satışı yapmıyoruz. Gerek “0” KM gerekse 2. El araçlarımızın satış ve teşhir işlemlerinde devletin belirtmiş olduğu yasalar ve markanın belirtmiş olduğu standartlar doğrultusunda faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün şahsın belirtmiş olduğu “mağdur edildim, kandırıldım” ifadesi tamamen bir yalan ve iftiradır.

 

  Sima Otomotiv San. Tic. Aş. Olarak konuyu emniyet birimlerine ve yargıya taşımış bulunmaktayız. Hiçbir şartta müşterilerimize mağduriyet yaşatmadan kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet verebilmek adına sarf ettiğimiz çalışma azminin en üst seviyede olduğunun bilinmesini temenni ediyoruz. 30 yıldır bölgesinde en başarılı bayilerden biri olan ve Değerli Çorum Halkına Renault markasının bayrağı altında hizmet vermekten onur duyan bir işletme olarak ilk gün ki gayret ile çalışmaya devam edeceğiz. Şirketimiz ve 30 Yıldır Bayisi olduğumuz markamıza karşı yapılan bu iftiraya karşı bütün yasal haklarımızı kullanacağız.

 Saygılarımla.

 

Uğurcan Kılıç

Sima Otomotiv San. Tic. Aş.

Genel Müdür

Adres: Ankara Yolu 4.KM No:180 Merkez/Çorum

Tel: 0 (364) 225 00 18

E-Mail: ugurcan.kilic@ys.renault.com.tr