Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde Oğuzlar’a sözünü verdiği Gençlik Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Oğuzlar Kaymakamı Onur Alp Bıçakcı, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, AK Parti Oğuzlar İlçe Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

1 milyon 640 bin TL’ye malolacak olan Gençlik Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, yatırımın Oğuzlar’a hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Ceylan, müteahhit firmanın Gençlik Merkezi inşaatını 2 ay içerisinde bitirme sözü verdiğini açıkladı.

Ceylan’ın konuşmasının ardından da Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı’nın bastığı butonla birlikte Gençlik Merkezi’ne ilk harç atılmış oldu.

Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum’dan 5 ilçeye ulaşımı sağlayacak olan Eymür Viyadüğünün önümüzdeki hafta açılacağını açıkladı

KAYA’DAN YOL MÜJDESİ!

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Çorum ile 5 ilçenin ulaşımını sağlayacak Eymür Viyadüğünün önümüzdeki hafta tamamlanarak hizmete açılacağını ve artık bölge halkının Sarmaşa ve Osmaniye virajlarından kurtulacağını açıkladı.

Oğuzlar İlçesi’nde düzenlenen açılış ve temel atma törenlerinde konuşan Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Oğuzlar’a yapılacak hizmetler için her zaman istişarede bulunduklarını belirtti. Oğuzlar ile birlikte 5 ilçeyi yakından ilgilendiren Kırkdilim tünellerinin ve yolların yapımına devam edildiğini anlatan Milletvekili Kaya, önümüzdeki haftadan itibaren Osmaniye ve Sarmaşa virajlarından bölge halkını kurtararak, Eymür Viyadüğü ile birlikte 11 kilometrelik yolun ulaşıma açılacağını duyurdu.

Oğuzlar İlçesi’nin büyük bir kısmını sulayacak olan Oğuzlar Barajı ile ilgili gelişmelerden bahseden Milletvekili Kaya, Oğuzlar Barajı’nın 2021 yılı sulama sezonuna hazır hale geleceğini açıkladı.