Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bütçe ile ilgili yaptığı sunumda bütçe içerisinde yer alan faiz giderlerini önemli oranda azaltacaklarını vurguladı. 

 

Mali disiplin konusunda taviz vermediklerini dile getiren Başkan Aşgın, “2020’de 36 Milyon TL gibi bir faiz gideri öngörülmüşken bu rakamı biz 2021’de 26 Milyon TL’ye indiriyoruz. Faiz giderlerimizi yüzde 27 gibi çok önemli bir oranda azaltmış oluyoruz. Bu durum bütçeye, faize, mali disipline bakış açımızı göstermektedir.” dedi. 

 

Sermaye giderlerinin de yüzde 119’luk artışla 126 Milyon TL’den 277 milyon TL’ye çıkmış olmasının önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Sermaye giderlerimizdeki bu kadar yüksek yüzdeli bir artış da gösteriyor ki 2021’de daha fazla yatırım yapacağız, daha çok gaza basacağız. Yatırımlarla şehrimizin önemli problemlerine de neşter vuracağız. Böylesine önemli bir artışı hemşehrilerimize müjdeli bir haber olarak vermenin de mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

Başkan Aşgın, bütçenin yüzde 60’ının 5 yatırımcı müdürlük tarafından kullanılacak olmasının da önemine vurgu yaparak “Belediyemiz 2021’de daha fazla yatırım yapacak.” diye konuştu.