Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 2021 yılı performans programı ve bütçesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede 2021 yılı bütçesinin 692 Milyon 515 bin TL olduğunu söyledi. 

 

Kasım ayı olağan Belediye Meclis Toplantısında performansı programı, 2021 bütçesi ve göreve geldikleri günden bugüne kadar mali disipline yönelik çalışmalarını anlatan Başkan Aşgın, 2021 bütçesinin Belediyenin elini güçlendiren, hizmet kalitesini ve sayısını artıracak bir bütçe olduğunun altını çizdi. 

 

Göreve geldikleri zaman yaptıkları ilk çalışmalardan birinin 5 yıllık stratejik plan oluşturmak olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Bu sene stratejik planımızın ikinci yılına ait performans programımızı oluşturduk. Performans programı da bütçemizin temelini teşkil etmektedir. Gelir bütçemiz 647 Milyon 515 bin TL. Gider bütçemiz ise 692 Milyon 515 bin TL. Bu rakam fazla gibi görünebilir ama bizim gibi performansı yüksek, aşkla çalışan bir belediye için o kadar da büyük bir rakam değil. Müdürlüklerimizin de öncelikleri doğrultusunda bütçemizi oluşturduk.” dedi.