Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti

KALE VE ÇEVRESİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM ONAYI!
AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oğuzhan Kaya ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret etti.
Çorum’un sorunlarının çözümü ve yatırımların kazandırılması konusunda yoğun bir çaba sarfeden Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya, meclis çalışmalarının dışında kalan zamanlardan da bakanlarla görüşüyor.
Milletvekilleri Ceylan ve Kaya, son olarak da Çorum’un çok sayıda talebi ve beklentisini iletmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldiler.
Yapılan görüşmenin ardından bir açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Bakan Murat Kurum’a il, ilçe ve beldelerle ilgili çeşitli konulardaki taleplerini ilettiklerini bildirdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’a Çorum Belediyesi tarafından restorasyon çalışması başlatılan Çorum Kalesi ile ilgili de bilgiler vererek destek talep ettiklerini söyleyen Milletvekili Ceylan, Kale’nin restorasyonu ve çevresinin kentsel dönüşümüyle ilgili çalışmaya Bakan Murat Kurum’un onay verdiğini müjdeledi.
Çorum’un turizmi açısından son derece önemli olan bu projeyi imzalayan Bakan Kurum’a teşekkür eden Milletvekili Ceylan, projenin hayata geçmesiyle birlikte Çorum’un tarihi kalesinin turizme açılacağını ve bu alanda kentin önemli bir kazanım elde edeceğini kaydetti. Kale çevresinde de yapılacak olan kentsel dönüşüm ile birlikte bölgenin son derece modern bir yapıya kavuşacağının ifade eden Milletvekili Ceylan, bölge halkının da hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini, aksine hem semt sakinlerinin mülklerinin değer kazanacağını, hem de bölgenin güzelleşerek modern hale geleceğinin de özellikle altını çizdi.