Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI, Tarım Orman Bakanlığı üst düzey bürokratları ile çeşitli konularda görüşmek üzere Ankara’ya gitti. Yapılan görüşmelerde ilimiz tarımına büyük oranda fayda sağlayacak yeni projelerini yetkilere aktararak destek istedi.

İlk olarak, hastalıktan ari köyler oluşturmak, damızlık hayvan satış borsası oluşturmak, sertifikalı tohum üretimi, sorteksli tohum eleme tesisinin kurulması, Çorum’da küçükbaş hayvancılık merkezinin oluşturulması, hastalıktan ari damızlık düve merkezinin oluşturulması, yem bitkileri ekim ve üretimi, , büyükbaş hayvan ıslahı, mera projeleri başlıkları adı altındaki projeler Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a sunuldu. Bakan Yardımcısı Tunç Çorum’daki proje üretkenliğini takdirle karşıladığını ifade etti ve böyle hareket edildiği sürece Çorum çiftçisinin yeni projeler ile karşılaşacağını gözlemliyorum,  Bakanlık olarak bu heyecanı ve potansiyeli Çorum’da görüyorum dedi. Her türlü desteği vereceklerini ve takip edeceklerini söyledi. Sarı; zaman ayırarak bizi dinleyen projelerimiz hakkında bilgi alan uygulama aşamalarında gerekli destek sözü veren Sayın Bakan Yardımcımıza teşekkür ediyorum. dedi.

Daha sonra Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya ERDURMUŞ’ u ziyaret ederek İlimizin hayvancılıkla ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Genel Müdür ERDURMUŞ Çorum’da Ari işletmeler ile ilgili son 2 yılda yapılan çalışmalar ve artıştan memnuniyetini bildirerek teşekkürlerini iletti. Çorum’da çalışmaların olumlu bir şekilde devam edeceğini edeceğine inancım tamdır dedi. 

Sonuç olarak İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI görüşmelerinin çok faydalı ve verimli geçtiğini belirterek gayemiz ilimize daha fazla ne kazandırırız olduğunu beyan etti. Bunun için elimizden gelen gayreti her zaman sürdürmeye devam edeceğiz, önümüzdeki günlerde Çorum üreticisinin karşısına yeni projelerle çıkacağız. dedi