2020’de Ulukavak’ta, 3 bin 314 metre altyapı 

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir’i ziyaret ederek Ulukavak’a yapılan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu. Ziyarette Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ve Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Kanat da hazır bulundu.

 

Ulukavak Mahallesinin büyüdüğü, çocukluğunun geçtiği mahalle olduğunu söyleyen Başkan Aşgın, tüm mahallelere olduğu gibi Ulukavak’ta da çok önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Mahallelere yaptıkları çalışmalarda muhtarlarla işbirliği içerisinde olduklarını ve her zaman istişare ettiklerinin altını çizen Başkan Aşgın, 2020 yılında Ulukavak’ta 3 bin 314 metre altyapı çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

 

Aşgın, “2020 yılı içerisinde Ulukavak Mahallemize 1142 metre içme suyu, 1600 metre kanalizasyon şebekesi, 572 metre de yağmursuyu şebekesi olmak üzere toplam 3 bin 314 metre altyapı çalışması yaptık. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de başta Mavral ve Varinli Caddeleri olmak üzere önemli noktalarda asfalt çalışması yaptı. Ulukavak Mahallemize 18 bin ton asfalt serimi yaptık.” dedi.