İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü İle Beltaş Enerji, Ulaşım, Eğitim, Spor Ve İnş. Hizm. A.Ş. Arasında Protokol İmzalandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi Beltaş Enerji, Ulaşım, Eğitim, Spor ve İnş. Hizm. A.Ş. arasında 2021 yılında ilimizde bulunan şarta tabi hayvanların kesimi ve kavurma işleminin yapılmasına dair protokol İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI ve Beltaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi ÇÖPLÜ arasında imzalandı.

Bu kapsamda ilimizdeki hayvancılık işletmelerinde, Tüberküloz ve Brucella hastalığı ile ilgili mevzuatlar gereği büyükbaş ve küçükbaş hayvanların şarta tabi kesilmesi ve kavurma yapılarak tüketime sunulması işlemi Beltaş A.Ş.  kesimhanesinde yapılacaktır.

Yapılan imza töreninde İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı’ ilimiz yüksek bir hayvancılık potansiyeline sahiptir. Özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta kendimize sürekli yeni hedefler belirlemekteyiz. İl Müdürlüğümüz olarak hayvan hastalıkları yönünden sahada titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Özellikle ilimizde hastalıktan ari işletmeleri artırmak hastalıktan ari köyler oluşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bununla birlikte mevcut hayvancılık işletmelerinde oluşabilecek şarta tabi hastalıklar kapsamında yapılacak kesim işlemlerini, ilimizin en modern mezbahanesinde kesilerek kavurma haline dönüştürülecektir. Bu kapsamda yapılan protokolün tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.’ Dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ise ‘İlimizin modern mezbahanesinin her koşulda halkımızın hizmetinde olabilmesi için bugün bu anlaşmayı imzalamış bulunuyoruz. Biz bu tesisimizin kapasitesini artırarak bölgede adından söz ettirmek istiyoruz. Önceliğimiz hijyen ve halk sağlığıdır. Yapılan bu anlaşma protokülünün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.’ dedi .