Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

ZİYARET VE PROJELER…

Geçen hafta Tokat Gazeteciler Cemiyetine bir ziyaret gerçekleşti. AK Parti Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ile Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İl Genel Meclis Üyesi Kaya Çakıtaş, Tokat Belediyesi Meclis Üyesi Murat Akıncı ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altınordu’dan oluşan kalabalık ve nitelikli heyetin cemiyetimize yaptıkları bu anlamlı ziyatini, TGC Yönetimi olarak ağırladık.

Yaklaşık 1.5 saat süren bu ziyarette, hem etkin heyetin açıklamalarını not ettik, hem de hazır bulunan gazeteci arkadaşlarımızın sorularıyla kamuoyunun merak ettiği konuları birinci ağızdan öğrenmeye çalıştık. Gerek milletvekillerimiz Beyazıt ile Arslan’ın açıklamaları, gerekse Belediye Başkanımız Eroğlu’nun yatırım ve proje ağırlıklı sunumu, şahsen beni heyecanlandırdı. Değerli vekilim Yusuf Beyazıt’ın dediği gibi, bu şehir Mevlana Hazretleri tarafından övülmüş kadim bir şehirdir. Her ne kadar bu il devlet yatırımlarını belki de son yıllara kadar fazla alamadı ama, yapılan hizmet ve yatırımlar az buz değil. Nitekim, vekilimiz Mustafa Arslan’ın verdiği reel veriler, hamaset ve siyasetten çok uzak gerçekler olarak ortadadır.

Öte yandan, Başkan Eyüp Eroğlu’nun yeni dönem projeleri, 15 dakikalık anlatımında, sadece başlıkları söyleyip geçti. Dünde yapılan hizmet ve yatırımlara hiç değinmedi, deyim yerindeyse adeta teğet geçti. Buna rağmen, gördük ki, Başkan Eroğlu’nun söyleyecek çok sözü, yapacak çok işi var. Mesela Dartaş Barajı İçme Suyu İsale Hattıyla sona gelinmiş. Bu proje dahi, bir şehrin belediye başkanının bir dönemini kapatacak boyuttadır. Kaldı ki, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ilk dönemde yaptığı işlere baktığımızda, nasıl bir şansı yakaladığımızı daha iyi anlarız. Aslında, kim ne derse desin, Tokat belediye başkanıyla, milletvekilleriyle, il genel meclisi başkanıyla, birim müdürleriyle bir uyum ve hizmet dönemini yaşıyor. Birde Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı faktörünü koyun, işte size Jüpiter şansına gark olmuş bir şehir ve il: Tokat…

Tamam, bu dünya Koronavirus salgınının pençesinde. İnsanların öncelikleri değişti, ölümün soğuk nefesini ensesinde hissediyor, esnafımız kredi ve kiralarını ödeyemiyor, ekonomik buhran had safhada. Bunlar salt Tokat ve Türkiye’nin realitesi değil, bu dünyanın gerçeğidir. Ama hayat devam ediyor ve yaşadığımız sürece mücadelemizde sürecek.

Merhum Çetin Altan’ın dediği gibi, “Ensenizi karartmayın, daha güzel günler olacak.” Bu söze hep inandım. Tokat’a, valiye, milletvekillerine, belediye başkanına, birim müdürlerine, en önemlisi de Tokatlılara inandım…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: