Cumhuriyet Halk Partisi’nin İskilip İlçe binasına düzenlenen saldırı ile alakalı açıklama yapan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “bu saldırıyı kendisini mehdi zanneden ve daha önce de buna benzer suçlar işlediği belirlenen bir şahıs tarafından yapıldığı tespit edildi. Kişi hakkında gerekli suç duyurusunda bulunduk, olayın takipçisi olacağız” dedi.

Tahtasız, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bizler İskilip halkının sağduyusuna güveniyoruz. Bu olayı kesinlikle İskilip halkına maletmiyoruz. Bu tür olaylar İskilip halkı ile olan birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir.

Olayı şiddetle kınıyoruz ve takipçisi olacağımızı buradan ilan ediyoruz. Öncelikle İskilip İlçe Başkanımıza ve teşkilatımıza geçmiş olsun diyoruz. Emniyet Müdürlüğü’ne de duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kim bu memlekete bir çivi çakar, fayda sağlarsa Allah ondan razı olsun. Kim bu memlekete bir kurşun sıkarsa da Allah onun belasını versin.

Bu olaylar bizi kesinlikle yıldıramaz, yolumuzdan alı koyamaz. Bizler, Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sonuna kadar bağlıyız.

Milli Mücadelenin kahramanlarından ve sembol isimlerinden Sütçü İmam’ın; “Her kim ki Kuvayi Milliye ve Mustafa Kemal aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kafir kanı akar” sözünü buradan hatırlatıyoruz.

Mustafa Kemal’in ruhuna ihanet edenler hainlik yapmıştır. Devlet yetkililerimizin bu konuda hassas olmasını bekliyoruz.

Tüm halkımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Birlikteliğimizin, kardeşliğimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.”