Köşe YazılarıTokat'dan Güncel Haberler

ÇAMURDAN ELEKTRİK, ESNAFA DESTEK…

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun çamurdan elektrik üretim projesi, gerek yerel gerekse yaygın medyada büyük yer aldı ve kamuoyunda da ciddi bir karşılık buldu. Sanırım, bu projede Tokat’a ödül getirecek gibi gözüküyor. Aynı şekilde, Başkan Eyüp Eroğlu’nun açıkladığı 627 belediye müstecirlerinden 1 Temmuz’a kadar olan kira bedelinin ancak yüzde ellisinin alacağına dair kararları, bu salgın sürecinde somut ve gerçekçi olarak halkın yanında olduğunu gösteriyor.

Yaptığı ve hayata geçirdiği vizyon proje ve şehir de yaşayan insanların yaşam kalitesini artırıcı hizmetleriyle bulunduğu şehirler kategorisinde artık bölgede değil, Türkiye genelinde ilk üçte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta, hiç merak etmeyin eğer başlıklar halinde bir ölçüm yapılması halinde, nüfüsa göre aynı kategorideki şehirler arasında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu birinci sırada olur.

Türkiye’de ilklerden bir projeyi daha kamuoyuyla paylaşan Başkan Eroğlu, şunları söyledi:
“Tokat’ın tüm atık suyu daha önceden Yeşilırmak’a dökülüyordu. 2013 Yılında hayata geçirilen Atık Su Arıtma Tesisi projesi ile artık atık sular arıtıldıktan sonra Yeşilırmak’a bırakılıyor. Üniversite kavşağı bölgesindeki tesisimizde tüm atık sular tamamen arıtılıyor. Yeni yaptığımız ihale ile Türkiye’de ilk olarak, oradaki çamur atıklarını yakarak elektrik üretimi sağlayacağız. Böylece Türkiye’de bir ilke daha imza atmış olacağız.

Bir diğer atık tesisimiz ise Tıbbi Atık Tesisimizdir. Tıbbi anlamdaki tüm atıkları da bu tesisimizde toplayarak işliyor ve hem çevreye zararını önlüyoruz hem de ekonomiye kazandırıyoruz. Yine son birkaç yıl önce eski vahşi çöp depolama alanımızda projemizi gerçekleştirerek çevreye zarar vermesine engel olduk ve o bölgeyi Lavanta Bahçesi haline getiriyoruz.”

İşte bu kafadır halkın yanında olan, derde derman, biçareye çare, yoksula sevecen el, engellinin halini anlayan ve empati yapan, halka hizmeti hakka hizmet bilen, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu kendine rehber edinen, dünü dünde bırakıp yarınların sorunlarına şimdiden çözüm üreten..kısaca, bütün bunların toplamında ne var biliyor musunuz? Tokat’ı sevmek, Tokatlıyı sevmek, insanlara hizmet etmeyi ibadet saymak. Muazzez Nebi ne diyor: Sizlerin en hayırlıdı, insanlara faydası olanlardır. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu için duam, bu şehir, bu şehirde yaşayanlar için sevgin hiç bitmesin, vatan ve hizmet aşkın hiç tükenmesin…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: