Gündem

‘MÜSİAD, ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişimine katkı sağlayan güçlü bir sivil toplum kuruluşu’

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; ‘MÜSİAD, ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişimine katkı sağlayan güçlü bir sivil toplum kuruluşu’

 

 

 

MÜSİAD Çorum Şubesi 4. Genel Kurul Toplantısında konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MÜSİAD ‘ın Türkiye’nin maddi ve manevi yönden gelişimine katkı sağlayan güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

 

 

 

MÜSİAD ‘ın 1990 yılında kurulduğunu hatırlatan Yusuf Ahlatcı, “Dünyada saygın bir Türkiye idealiyle yola çıkmış, misyon olarak da birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen, kısacası vatanımız için milletimiz için, bayrağımız için, devletimiz için dertli insanların oluşturduğu güçlü bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 misyonları doğrultusunda Türkiye’yi bu hedeflere taşıyan iş dünyasının karşılaştığı engellerin ve bunları aşma yolunda verecekleri mücadelede en büyük destekçilerinin Cumhurbaşkanı ve sektörün içerisinde olan işadamları olduğunu belirten Ahlatcı, “MÜSİAD ‘ın kuruluş amacında ve misyonunda yazılı olan hedefleri özümseyen bunu amacının merkezine yerleştiren ve elini taşın altına koyan sizlerin pusulası ancak ve ancak büyük ve güçlü Türkiye’ye çıkacaktır. Bizimde bundan en ufak kuşkumuz bulunmamaktadır” diye konuştu.

 

Ahlatcı, “MÜSİAD’ımızın kıymetli üyeleri, Çorum’umuz özelinde hedeflerimizi ve bizi bu hedeflere taşıyacak ihtiyaçlarımızın ve yatırım hedeflerimizin hepsi bilgimiz ve takibimiz altındadır. Anadolu’nun kaplanları olarak kendilerine haklı bir yer edinmiş Çorum’umuzda iş dünyasının ihtiyaçları AK Parti’mizin öncelikli hedefleri arasında gelmektedir” diye belirtti.

 

 

 

Çorum’un bin 500 milyar doları geçen ihracat rakamlarıyla tüm Karadeniz bölgesinin lideri ve Anadolu’nun parlayan yıldızı olduğunu söyleyen Ahlatcı, “Bu büyüklüğe şehrimizi taşıyan, emeği olan tüm iş insanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeterli mi? Hayır, gelin hep birlikte çok daha büyük bir Çorum’u inşa edelim. Şehrimizde birlik ve beraberlik içerisinde çok iş yaptığı gibi el ele vererek de çözemeyeceğimiz hiçbir sorun olmadığını ve ulaşamayacağımız hiçbir hedefimizin olmadığını belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

The post ‘MÜSİAD, ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişimine katkı sağlayan güçlü bir sivil toplum kuruluşu’ first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: