Gündem

Belediye’den muhteşem konser Murat Kekilli hayranlarıyla buluştu

Çorum Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Murat Kekilli’yi Çorumlularla buluşturdu. Kadeş Barış Meydanındaki konseri çok sayıda vatandaş coşkuyla izledi.

 

Bu akşam ölürüm, salını salını, seni çılgın ve yıkılasın İsrail gibi bir birinde güzel şarkılarını 7’den 70’e Kadeş Barış Meydanını dolduran Çorumlular için seslendiren Murat Kekilli, Çorumlu müzikseverlerin ilgisinden çok etkilendiğini söyledi. Şarkılarını meydanı dolduran binlerce gençle birlikte söyleyen Kekilli, Çorumluların coşkusunu ve misafirperverliğini gittiği yerlerde de anlatacağını vurguladı.

 

Konseri Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Turhan Candan, Zübeyir Tuncel ve meydanı dolduran kalabalıkla birlikte izleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın konser sonunda çiçek ve plaket vermek üzere çıktığı sahnede, Çorum’a ve Çorum halkına hizmetkar olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Murat Kekilli’nin özel bir sanatçı olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “İyi ki Dünya’nın merkezine, barışın kardeşliğin merkezine geldiniz. Murat Kekilli’yi diğer sanatçılardan ayıran dört özelliği var. İlki bizim değerlerimizle yoğrulmuş bizim kültürümüzle Anadolu kültürüyle yoğrulmuş bir sanatçı olması. İkincisi sosyal sorumluluk projelerinde görüyorum ben onu fakire fukaraya garibana omzunda yük taşıyor. Üçüncüsü birçok sanatçı İsrail’e ve zulmüne tepki gösteremezken bu konuyla ilgili bir şarkı yaptı. Necip Fazıl’ın şiiri olan “Yıkılasın İsrail, enkazını göreyim. Sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim” sözlerini şarkı haline getirdi. Dördüncüsü de görüyorum ki tüm hemşehrilerimiz Kekilli’yi seviyor. Biz de hemşehrilerimizin sevdiğini severiz. Bu meydanda kendi değerlerimizi bizim türkülerimizi dinlemeye devam edeceğiz inşallah. Bütün hemşehrilerimize de sevgi saygı ve gönülden muhabbetlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

 

 

Başkan Aşgın, konseri gençlerin arasında izledi

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Kadeş Barış Meydanı’ndaki konseri gençlerle birlikte izledi. Murat Kekilli’nin birbirinden güzel şarkıları meydanda bulunan gençleri adeta mest etti.

 

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, konserin coşkusuna kendisini kaptıran gençlerin arasına girerek Kekilli konserini, gençlerle izledi.

 

 

Yıkılasın İsrail parçasını hep bir ağızdan söylediler

Kadeş Barış Meydanı’nı dolduran gençler Murat Kekilli’nin şarkılarıyla büyük coşku yaşadı. Birbirinden güzel şarkılara eşlik eden gençler, Kekilli’nin Necip Fazıl Kısakürek’in şiirinden bestelediği “Yıkılasın İsrail, Enkazını göreyim, Sana ülke diyenin, Yüzüne tüküreyim!” şarkısını hep bir ağızdan söyledi.

 

The post Belediye’den muhteşem konser Murat Kekilli hayranlarıyla buluştu first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: