Gündem

Öğrenciler Çorumlu Obasına bayıldı

Çorum Belediyesinin gençliğe yönelik hizmet politikası doğrultusunda yaptığı ve geçtiğimiz günlerde Bilal Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Çorumlu Obası Gençlik Kampında öğrenci gruplarına yönelik etkinlikler yapılmaya başlandı.

 

Türkiye’nin oba konseptinde ilk kamp merkezi olan Çorumlu Obası gençleri misafir etmeye başladı. Düzenlenen yarım günlük programlarda öğrenciler Türklüğün simgelerinden olan oba kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Ayriyeten Türklükle özdeşleşen okçuluk sporuyla da tanıştılar. Kıl çadırlarda ve etkinlik alanlarında düzenlenen faaliyetlerde öğrenciler akıl oyunları, okçuluk ve Osmanlı saray oyunu olan matrak oyunu oynarken birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler. Ulaşımın Çorum Belediyesi tarafından sağlandığı etkinlikler, Şehit Osman Aslan Kız AİHL Proje Okulu, Öğretmen Salim Akaydın Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesi okullarından 100’er öğrencinin katılımıyla düzenlendi.

 

Bu tarzda Türkiye’de bir gençlik kampı olmadığını ve ilki Çorum’da yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Hedefimiz de şu; tüm okullarımızdaki öğrenciler buraya getirmek suretiyle hem tarihle bugünü buluşturmak hem de tarihle gençlerimizi buluşturmak, bizim geleceğimizle geleneğimizi bir araya getirmek ve gelenekten aldığımız ilhamla geleceği inşa etmek. Buranın ruhu böyle bir ruh. Zihniniz açık, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi.

 

Öğrencilerden Başkan Aşgın’a teşekkür

 

Çorumlu Obası’nda etkinliklere katılan öğrencilerden Beyza, “Burayı çok güzel buldum. Çok eğlenceli ve kültürel bir mekan. Türk Kültürünün yayılması için güzel düşünülmüş. Hem eğlenebilecek hem de kültürel yönlerin geliştirilebileceği bir mekan, herkese tavsiye ediyorum” diye konuştu ve böyle bir hizmeti gençliğe hediye ettiği için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

Şehit Osman Aslan AİHL 12. Sınıf öğrencisi olan Nehir, Obaya geldiklerinde kendilerini sıcak bir ortamın karşıladığını belirterek, “Gerek dekorasyonu olsun gerek konfor ve rahatlık açısından çok güzel. Çeşitli etkinliklerde bulunduk; takım oyunları olsun, bireysel olsun strateji ve akıl oyunları vardı. Her bir etkinlik benim için ayrı ayrı önemliydi. Takım oyunlarında kazanmanın verdiği mutluluk beni çok sevindirdi. Tekrar gelmeyi çok isterim” dedi ve kendilerine Türkiye’de ilk olan bu konsepte bir obayı ve bu imkanları sundukları için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

The post Öğrenciler Çorumlu Obasına bayıldı first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: