Gündem

Belediye, “Hayatımızın Özel Kahramanları”nı unutmadı

Çorum Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle “Hayatımızın Özel Kahramanları” isimli program düzenledi.

 

Yoğun katılımın gerçekleştiği programa Belediye Başkanı Dr, Halil İbrahim Aşgın, Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Neslihan Hüsülüoğulları, Altı Nokta Körler Derneği, İşitme Engelliler Derneği, Otizm Gönüllüleri Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği yöneticileri, il müdürleri, iş insanları, STK’lar ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“Engelli kardeşlerimizin hizmetkârıyız”

 

Böyle güzel bir şehre hizmetkâr olmak çok güzel bir duydu diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimiz günden beri Rabb’imbirçok çalışmayı yapmayı bizlere nasip etti. Yollar, köprüler yapıyoruz. Altyapı çalışmaları yapıyoruz. Ancak bizi en çok mutlu eden şey. engelli kardeşlerimize hizmetkâr olmak.” dedi.

 

Engelli vatandaşlara yönelik çalışmaların kendilerine büyük bir mutluluk verdiğini ifade eden Başkan Aşgın, “Onların hayatına dokunmaktan daha fazla haz aldığımız başka bir işimiz yok. Bu anlamda da bu duyguyu yaşatma imkânı verdiğiniz için ben bütün sivil toplum örgütlerimize, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanımız Neslihan Hüsülüoğullarıve Kent Konseyi Başkanımız Turhan Candan’a teşekkürlerimi sunuyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler gününüzü tebrik ediyorum.” diye konuştu.

 

“Hayatımızın özel kahramanları”

 

Engellilere yönelik bu çalışmayı yaklaşık bir buçuk ay öncesinde planladıklarını söyleyen Engelli Meclisi Başkanı Neslihan Hüsüllüoğulları,“Onlar, bizim hayatımızın özel kahramanları. Bugünün konusu onlar. Birçok aile ve engelli yakını bunu ve bu zorlukları yaşıyor. O yüzden bizim, Çorum olarak bir zincirin halkası gibi birbirimize çok iyi kenetlenmemiz gerekiyor” dedi.

 

Engelli bireylere fırsat verildiğinde başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığını ifade eden Hüsülüoğulları, “Mervelerimiz var. Merve Özlü gülle atmada, Merve Peker ise masatenisindeAvrupa ikinciliği elde ettiler.Bekir Madan, şiir konusunda çok özel bir kahraman. İsa Aksoy filografi konusunda çok güzel işler başardı. Talha Ekinci var 30’dan fazla enstrüman çalabiliyor. Bu ne demek oluyor biliyor musunuz? Buradaki eğitimci hocalarımızın ve devletimizin desteğiyle bu çocuklara fırsat verildiğinde birçok şeyi başarabiliyorlar. Ben bize bu güzel ortamı hazırladıkları için Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve Çorum Kent Konseyi Başkanımız Turhan Candan’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bekir Madan’dan anlamlı şiir

Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Saliha Madan oğlu Bekir Madan’ın günün anlam ve önemine özel yazdığı “Kardeşim” isimli şiiri okudu.Salondakileri duygulandıran şiir ayakta alkışlandı.

The post Belediye, “Hayatımızın Özel Kahramanları”nı unutmadı first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: