Gündem

Zorda kalan vatandaşlar için Kar Mücadele Hattı oluşturuldu!

Çorum Özel İdaresi, karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kar mücadele çalışmaları için taleplerin özel idarenin 222 1 222 numaralı Kar Mücadele Hattına bildirilmesi istendi.

Yapılan açıklamada: “İlimiz genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle İdaremiz tarafından 36 adet iş makinesi, 14 adet destek aracı ve 70 personelle 112 Acil Servis, AFAD, YEDAŞ ve Jandarma ile koordine halinde, acil sağlık vakaları, cenaze hizmetleri ve elektrik kesintileri gibi olaylar öncelikli olmak üzere kar mücadele çalışmaları titizlikle yürütülmektedir.

İdaremiz tarafından 2021-2022 Kar Mücadele sezonunda 26.01.2022 tarihi itibariyle toplam 1.163 köyde 8.141 km yolda kar mücadele çalışması yapılmıştır Ayrıca 21 cenaze refakati, 24 araç kurtarma ve 63 Ambulans refakati gerçekleştirilmiştir.

Kapalı köy yollarının açılması ve ulaşım zorluğu yaşanan yollarda genişletme çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Kar mücadele çalışmaları için taleplerin idaremizin 222 1 222 numaralı Kar Mücadele Hattına bildirilmesi, vatandaşlarımızın hava şartlarından olumsuz yönde etkilenmemesi için seyahat esnasında araçlarında kış şartlarının gerektirdiği teçhizatı (kar lastiği, patinaj zinciri, çekme halatı vb.) mutlak suretle bulundurmaları ve meteorolojik uyarıları takip ederek bu uyarılar doğrultusunda zorunlu olmadıkça yola çıkmaması can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır.” denildi.

The post Zorda kalan vatandaşlar için Kar Mücadele Hattı oluşturuldu! first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: