Gündem

Çorum cezaevi ile ilgili iddialara bakanlık yanıt verdi

HDP’li Gergerlioğlu, Çorum Cezaevi’nde kadın koğuşlarını erkek memurların aradığını, iç çamaşırlarının olduğu dolapları da karıştırdığını belirterek Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Hiç mi utanmıyorsunuz, yüzünüz kızarmıyor?” diye sormuştu.

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu ne rezalet..!? Çorum cezaevinde kadın koğuşlarını erkek memurlar arıyor, iç çamaşırlarının olduğu dolapları da karıştırıyorlar!!! Hiç mi utanmıyorsunuz, yüzünüz kızarmıyor? Bekir Bozdağ yere serilen battaniyeler de toplatılınca mahpuslar hasta olmuş. Daha başka zulmünüz?” ifadesini kullanmıştı.

Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada:

“HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun 11.02.2022 tarihinde sosyal medya hesabından “Çorum Cezaevinde kadın koğuşlarını erkek memurlar arıyor, iç çamaşırlarının olduğu dolapları da karıştırıyorlar” iddialarıyla ilgili açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kadın hükümlü/tutukluların bulunduğu kısım ve odalarda sadece kadın personel görev yapmaktadır.

Kadın hükümlü/tutuklularla ilgili yapılacak iş ve işlemler, kadın personel nezaretinde yapılmakta olup, odalara sadece fazla eşya taşınması amacıyla kadın infaz koruma memurları nezaretinde erkek infaz koruma memurları girmiştir.

Erkek personelin odalara sayım ve arama gibi nedenlerle girdiği iddiaları kamuoyunu yanıltmaya ve algı oluşturmaya yönelik olup, gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

The post Çorum cezaevi ile ilgili iddialara bakanlık yanıt verdi first appeared on KANAL 101.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: