Gündem

Murat Övüç’ün Çorum’a gelişi olay oldu: “En sert şekilde kınadığımızı beyan ederiz”

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün kadınlar matinesine katılmak üzere 20 Şubat günü Çorum’a gelecek olması ile ilgili tepkiler dinmek bilmiyor.

Samsun Yolu üzerindeki Yıldız Park’ta yapılacak kadınlar matinesi için bir açıklama yapan Milli İrade Platformu, “Sanatçı/müzisyen kimliğinden uzak bu kişinin Çorum’umuzda yapmayı planladığı etkinlik bizleri ziyadesi ile üzmüştür” dedi.

Milli İrade Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Lek  tarafından yapılan açıklamada:

“20 Şubat 2022 Pazar günü Samsun Yolu Yıldız Park tesislerinde Murat ÖVÜÇ isimli şahsın bir program yapacağını üzüntü ile öğrendik. Gerek platformumuzda bulunan STK’lar, gerekse de çok sayıda vatandaşlarımız bizlere ulaşarak bu şahsa ve programa yönelik tepkilerini dile getirirken bizleri de bu hususta tepki vermeye davet ettiler.

Gerek programlarında, gerekse de sosyal medya üzerinden hakaret ve aşağılama dili ile toplumumuzun milli ve manevi değerlerine aykırı hareket etmeyi kendisine tarz edinen sanatçı/müzisyen kimliğinden uzak bu kişinin Çorum’umuzda yapmayı planladığı etkinlik bizleri ziyadesi ile üzmüştür.

Zira, İzmir depreminin hemen akabinde kuaförden paylaştığı bir videoda; “…Bu GERİZEKALI HALKTAN çok sıkıldım. Sizinle aynı ülkede nefes almak istemiyorum CAHİL HALK. Hayat devam ediyor DANGALAKLAR…” sözleri ile aziz milletimize iğrenç hakaretlerde bulunmuş ve aşağılamıştır. Yine başka bir videoda bir sanatçı ya ağır ve galiz küfürler ederek kadına karşı şiddetini de ifade etmiştir.

Kadınlara şiddet uygulayan ve kadınlara hakaret eden bu şahsın Çorum’da kadınlar matinesi adı altında bir program yapması Çorum’un Hanım sultanlarına hakaret babında daha feci durumlara sebebiyet vereceğini düşünüyoruz. Yine deprem gibi bir doğal afet üzerinden bu aziz millete hakaret ederek bu ülkede yaşamayı istemediğini söyleyen şahsın Çorum’da program yaması aziz milletimizin onurunu zedeleyeceğini de düşünmekteyiz.

Çorum halkının milli ve manevi değerleri bakımından, beden ve ruh sağlığının da korunması adına yetkililerimizin bu programın iptaline yönelik bir adım atacaklarını umarken, bu programı düzenleyen, organize eden kişileri de en sert şekilde kınadığımızı beyan ederiz.” denildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: