Gündem

CEYLAN’DAN BAYRAM ÖNCESİ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE DESTEK MÜJDESİ!

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 2021 yılı 1’nci dönem buzağı destek primi ve 2021 yılı son dönem çiğ süt destekleme prim ödemelerinin 22 Nisan 2022 Cuma günü başlanılacağı müjdesini verdi.

Ceylan, 2021 yılı birinci altı aylık buzağı desteklemesi döneminde Çorum’da bireysel veya yetiştirici/üretici örgütlerine üye olmak üzere toplam 9 bin 570 yetiştirici işletmesinin toplam 30 bin 33 adet buzağısı için 14 Milyon TL ödeneceğini bildirdi.

2021 yılı son dönem çiğ süt destekleme prim ödemesi için de 2 bin 231 yetiştiriciye 2 Milyon TL destek ödeneceğini kaydeden Milletvekili Ceylan, mübarek Ramazan Bayramı öncesinde Çorum’daki yetiştiricilere toplam 16 Milyon TL hayvancılık destek ödemesi yapılacağını vurguladı.

Verilen desteklemelerle sektörün öncelikli problemlerinin çözümüne katkıda bulunulduğunu anlatan Milletvekili Ceylan, tarımsal üretimin artırılması amacıyla her zaman devletin yetiştiricilerin yanında olduğunu söyledi. Ceylan, desteklerin Çorum yetiştiricilerine hayırlı uğurlu olması temennisinde de bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: