Gündem

Biz davete icabet ettik, Ev Sahipleri daveti değersizleştirdi…

Deva Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Ahıskalı, Çorum Valiliğinin bayramlaşma programı ile ilgili açıklama yaptı.

Ahıskalı, açıklamasında: “Sayın Çorum Valimiz, bayramın birinci günü Valilik önünde tüm Çorum halkının davetli olduğu bir bayramlaşma töreni tertipledi.

Oraya nezaketen halkla birlikte; tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri de katılım sağladı. Ancak Çorum Valilliği’ nin resmi sitesinden ve Sosyal Medya hesaplarından yayınlanan resimlerde sadece Ak Parti ya da Ak Parti’ye yakın isimlerin masaları yansıtıldı.

Eğer bir İlin Mülki Amiri tarafından bir davet düzenleniyorsa ya herkes onure edilecek yada hiç resim paylaşılmayacaktı.

Bu olay şu an devletin birimlerinin geldiği noktaların yanlı ve taraflı olduğunu gösteren en basit örnektir.

Bu ayrışımcılığı Hükümet ve Temsilcileri yaparken bize de davanıza neden ihanet ettiniz diyorlar.

Biz de diyoruz ki; ortada bir dava kaldı da biz mi göremiyoruz.

Hep söylemişimdir “Kayıtsız şartsız iteat ve kulluk yalnızca Allah’adır.

Hayat AKP üzerine kurulmadığı gibi AKP üzerinde de yürümeyecektir. Bizim direkt şahıslarla bir sorunumuz yok. Ancak AKP öyle bir hale geldi ki artık Sayın Cumhurbaşkanı bile kendi partisine hakim olamıyor.

Biz sadece yapılan yanlışlıkları izah etmek için kimlik, kişilik ve manevi değerlerimizden ödün vermeden karşı bir duruş sergiledik.

Şimdi biz mi daha milliyetciyiz yoksa AKP’ yi değil de sırf kendi pozisyonlarını ve koltuklarını kaybetmemek adına Sayın Recep Tayyip Erdoğan şak şakcılığı yapanlar mı?

Rabbim dünyayı yaratırken bir kişinin emrine tahsis etmemiştir. “Habibim sen olmazsan yeri göğü yaratmazdım” dediği Resûlullah bile vefat ettiği zamam ayetin de “Şimdi Resûlullah öldü diye yeisemi düşecek, gerisin geriyemi döneceksiniz” buyurmuşlardır.

İnsanları aptal yerine koyup sürekli Recep Tayyip Erdoğan sevdası üzerinden yürümek yerine biraz da Vatan Sevdasını aşılayabilseydiler ne altılı masa kurulur ne de mecliste girmemesi gerekenler Gazi Meclisimize girebilirlerdi.

Hep hatayı başkalarında arıyor, bizim gibi düşünmeyen insanları dışlıyor, ötekileştiriyorlar.

Sonuç olarak biz diyoruz ki yürüdüğünüz yol yanlışsa yada sonradan bozulmuşsa, seni bir türlü hedefe götürmüyorsa boşu boşuna yorulmanın anlamı yoktur.

Kendinize yeni bir yol çizer ve o yolda yürürseniz diğer yolda yürüyenlerde yollarının yanlış olduğunu görürler ve size katılmasalarda bir gün yollarını düzeltirler.

Yanlış olan yanlış yapmak değildir; yanlışta ısrar etmektir.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: